CD/DVD spouštění - kopírování

Od: Datum: 27.11.16 09:08 odpovědí: 3 změna: 27.11.16 16:34

Hezký víkend přeji.

Mán dotaz, zda lze nějakým způsobem opravit CD/DVD z vlastní nahrávky a úpravy v Pinnaclu, které nejdou spustit jak na stolním přehrávači, ani kopírovat v PC. CD buď nejde spusti a nebo krátce po spuštěcí se sekne, nejde rovněž kopírovat ani recodovat v PC.

Děkuji za všechny příspěvky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.11.16 09:39
avatar

Dobrý den, a už to někdy dříve fungovalo nebo jde o první problém? Zkoušel jste již nějaký opravný program? Je médium čisté a nepoškrábané? Jak je vypalování staré a byl nosič dobře uskladněný (např. nevystaven horku či sluníčku)? V Tento počítač vidíte obsah CD/DVD (soubory)? Vypalování proběhlo OK a CD/DVD je uzavřeno? Jaká je to značka média (nebo je to noname)? Zdravím!


doplněno 27.11.16 15:10:

miro - takže, vypalováno bylo před 20ti lety? To už by médium (i přes dobré skladování) mohlo mít "po sezoně". Dobrá zpráva je, že se médium načítá a soubory vydíte. Ovšem, také uvádíte, že pouhé kopírování souborů na HDD už zřejmě nejde (a také jste asi použil nějaký program na převod formátu videa). Zkoušel jste pro převod program Format Factory? Další možnost by byla zkusit program Clone CD, který (pokud nosič načte) vypálí jeho přesnou kopii (na nové médium). Myslím, že soubory jsou OK, ale médium to má už spočítané.


doplněno 27.11.16 15:14:

oprava - . . . a soubory vidíte .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 27.11.16 10:27

Záznam je z roku 1996, vypálení je ve formátu S VCD (MPEG 2) , 503 MB , dříve s tím nebyl problém , uskladněm je v textilním pořadačí s ostatními disky, které jdou. Zkoušel jsem jem přehrávání ve stolním přehrávači v PC a také kopírování a překódování do jiného formátu ( VOB ) . Soubory jsou při otevření CD vidět, Opravný program jsem nezkoušel (žádný nemám), doporučte nějaký.

Děkuji -miro.

Od: miro®
Datum: 27.11.16 16:34

Video bylo původně natočeno v analogu a až v roce 2011 bylo zdigitalizováno. Format Factory jsem zkoušel. Problém je , že při kopírování ani při převodu to hlásí při načítání z originálu chybu. Soubory se do programu nezapíší, aby je bylo možno zpracovat.

zdraví -miro

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.