Jak vymazat PC před prodejem mimo windows xp

Od: Datum: 26.11.16 18:59 odpovědí: 9 změna: 27.11.16 13:42

Plánuji prodat PC s windows XP. Potřebuji odstranit všechny nepotřebné programy a vymazat všechny data.

Co by jste doporučili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 26.11.16 20:17

FORMAT C (+ FORMAT dalsich pripadnych disku).
Instal WIN XP.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.16 20:34

lego,tím "instal win xp" si právě nejsem úplně jistý. nedávno tu psal,tuším,galapetr o problému s aktivací xp-ček. uniklo mi,jestli to nějak a jak vyřešil... - https://www.poradte.cz/pocita…tvi/39981-nejde-explorer.html

Datum: 27.11.16 12:43

Asi pred rokem jsem delal instalaci WIN XP a vse probehlo dobre.
Koukal jsem na Tvuj odkaz a jen dodam ze IE uz dlouho nepouzivam.

Od: radce
Datum: 26.11.16 20:59

Zformátujte disk. Pokud na disku byla nějaká citlivá data, které nechcete aby se někam dostala, tak je nutné použít speciální utilitu, která ten disk nejen sformátuje, ale i několikrát přepíše nesmyslnými daty, takže již původní data nelze obnovit. Teď si ale bohužel nemohu vzpomenout, jak se ta utilita jmenuje.

Datum: 26.11.16 22:29

Nějaký program na přepisování disků. Například CCleaner. Samotné formátování nepomůže. V principu jsou smazaná data na disku stále, jen je jejich umístění označené jako volné místo, které se v případě potřeby použije (přepíše). Program na přepis udělá toto u celého disku, jen je to náročné na čas. Na obrázku vybrat počet přepsání a zaškrtnou disky ke smazání:

Ohodnoceno: 3x

Od: didikk
Datum: 26.11.16 22:47

Zdravím, já bych to až tak nehrotil, jednoduše to vymažte. Pokud tam máte nějaké erot. fotky, tak to chápu, ale jestli to jsou třeba jen vypracované tabulky, tak by nemuselo vadit. Je to na Vás.

Datum: 27.11.16 09:42

Někteří rádcové si nevšimli, že systém se mazat nemá.

Datum: 27.11.16 12:44

To jsem nikde nanasel:-/

Datum: 27.11.16 13:42

Dobře, tak přepsat volné místo

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.