JAK Z HARD DISKU UDĚLAT POUZE EXTERNÍ DISK?

Od: Datum: 26.11.16 17:01 odpovědí: 8 změna: 26.11.16 21:55

Dobrý den, prosím o radu . Mám starý počítač, kde je xp windouws. Má představa je kompletně vše smazat , vyndat hard disk a ten použít jako uložiště filmů z notebooku. Nevím jestli to mám formátovat, a jak vlastně mám postupovat. Nechtěl bych nic porušit na mém notebooku . Byl bych rád, kdyby jste mi mohli napsat postup jak pokračovat. Děkuji a přeji krásný den. Jan. V.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 26.11.16 17:04

Naformátujte, kupte rámeček na harddisk a je to :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.11.16 17:28

Moc děkuji za radu. Já musím dodat, že nevím jestli to mám formátovat, než to vyndám z počítače, nebo až bude v rámečku a formatovat mám až to propojím přes usb s notebookem. Ještě jednou děkuji, jan. V.

Datum: 26.11.16 17:37

Můžete formátovat až v rámečku, z externího operačního systému to bude rychlejší.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.11.16 18:10
Jinak nejvetsi rozdil je, zda mate HDD 3,5 nebo 2,5. Pro 2,5 staci jen ramecek s kabelem. Pro 3,5 je ramecek hodne velky a musi byt zvlast napajeno pres adapter.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.16 18:13
Pokud na disku je něco potřebného, tak nejdřív zálohovat.
Ohodnoceno: 1x

Od: neo®
Datum: 26.11.16 19:24

Zdravím, pokud vám rozumím máte ,,starý počítač" a notebook . Tak bych vyndal HDD podle velikosti bych koupil

tento Box

nebo Box2

pro velikost HDD z notebooku je tento

a po zapojení do PC provést format

dle

v prostředí

W7

jen bych doporučil zrušit zatržitko u ,,rychlého formatu " a nastavit dle obrazku ..to asi vše

Ohodnoceno: 5x

Od: jarina
Datum: 26.11.16 20:36

není potřeba nic dělat co se týče sw záležitostí?

jaké má připojení disk? jak chceš ten disk připojovat. V dnešní době už nemá smysl kupovat zastaralé USB 2.0 krámaečky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.16 21:55

Nejdříve všem děkuji za pro mě nové informace a snahu pomoci, já dodám, že jse jedná o usb 2, 5 a notebook 2, 5 -zálohovat nic nepotřebuji, jelikož jsem přes rok na počítači nebyl a co tam je jsem již dávno převedl do notebooku. Také jsem hledal nejdříve informace zde , než se do toho pustím a také na you tube. Je zde ještě jedna věc, které nerozumím. Na usb flash, kam stahuji film je systém fat -a je to externí disk. Ten můj hard disk bude také externí disk , ale při formátování mám zaškrtnout systém ntfs ! A já nevím proč to není fat , jako u externí flash? Ještě jednou moc všem děkuji. Jan. V

doplněno 26.11.16 22:48:

NYNÍ JSEM NAŠEL JAK NAFORMÁTOVAT EX DISK A JE TO TAK JEDNODUCHÉ !-

Jakým programem mohu zformátovat externí disk?

Na formátování disku nepotřebujete žádný speciální program, tuto funkci mají Windows vestavěnu. Připojte externí disk k počítači, otevřete okno Tento počítač, na ikonu reprezentující příslušný disk klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Naformátovat. Otevře se okno. V něm klikněte na tlačítko Spustit a posléze svou volbu ještě odsouhlaste kliknutím na tlačítko OK. Stejným postupem můžete formátovat i paměťové karty a podobná média. Upozorňuji však, že formátováním se z daného média smažou všechna data! JAN.V

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.