Anketa-mobilní OS

Od: Datum: 25.11.16 22:50 odpovědí: 3 změna: 26.11.16 09:31

Zdravím,

jen mě napadlo udělat anketu na mobilní OS, tak pro přehled, jaký systém je nejoblíbenější :)

Ještě něco-jistě znáte hádky, který OS je nejlepší a to pak vyvrholí v ostrou diskusi, tak toho se prosím vyvarujte. Odpovídejte podle toho, jaký systém Vám vyhovuje nejvíc.

Něco pro rejpaly- toto není maskování otázky jaký OS je nejlepší, já mám jasno :)

Díky za Váš čas :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 05:59
avatar
Když pominu část mladých lidí 15-30 kteří snad opravdu využijí funkce otevřeného systému a rozměry cihlovitého displeje naprosté většině ostatních uživatelů by stačil dotykáč pod 4 palce. Tipicky třeba samsung Monte. S podporou Java j2me nebyl problém sehnat programy o kterých si myslíme jakou nejsou androidí novinkou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.16 09:11

Už když jsem měl před spoustou let první PDA s WIN.CE, tak jsem si myslel, že hned další model bude mít ořezaná WIN XP kompatibilní se stolními WIN a že na něm půjdou spustit ty samé programy, jen samozřejmě s omezením slabšího HW a kde půjde vše customizovat. Jsem velmi zklamaný, že se tak nestalo. Sice jsem používal mobily s WM, ale ten vývoj byl neuvěřitelně laxní, asi protože mu nikdo krom symbianu nešlapal na paty a taky šel obráceným směrem. Vrcholem hnusu byl vznik uzavřeného a nepřizpůsobitelného WP, kde nešlo nastavit ani otáčení displeje a ani stáhnout do PC fotky bez speciální aplikace. Zde mě MS v mobilní oblasti definitivně ztratil.

Takže nakonec MS trvalo víc jako 15 roků, než se nyní doplazil s WP alespoň k částečné kompatibilitě se stolními WIN. Ale jaxi už s křížkem po funuse.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 26.11.16 09:31
Samozřejmě Android, co jiného...
Symbian mně nikdy moc nevyhovoval, WM byly hrůza, WP podivné a iOS je velice funkční operační systém, ale uzavřený svět sám pro sebe.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.