Jak na EXCEL?

Od: Datum: 25.11.16 21:05 odpovědí: 3 změna: 25.11.16 22:30

Ahoj, prosím poraďte mi...

Potřebuju jednoduchej vzorec v excelu. Aby se mi do sloupce D automaticky počítal rozdíl mezi hodnotami ve sloupci B a C. Příklad - ve sloupci B je uvedeno 60, ve sloupci C je uvedeno 100 a já potřebuju, aby se mi do sloupce D automaticky vyplnilo 40.

Jsem na tohle úplně pitomej, takže jsem si kliknul na pole D1 a napsal vzorec =(C1-B1). To funguje. Ale jak to aplikovat na všechny řádky abych nemusel vzorce vyplňovat ručně? Myslím jako abych do pole D34 nemusel psát =(C34-B34), do pole D35 nemusel psát =(C35-B35) atd...

Pochopíte prosím někdo a poradíte?

Díky moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.16 21:07

No tak si najeďte myší na pravý dolní roh buňky, ve které je ten vzorec, stiskněte levé "myšítko" a jeďte dolů až kam budete potřebovat.

Ohodnoceno: 3x

Od: jezevec
Datum: 25.11.16 21:22

Ou jééééééééééééééééééééééééééé!

Děkuji ti, dobrá vílo! :-D

Datum: 25.11.16 22:30

A když si na tu značku vpravo dole dvakrát kliknete, tak se automaticky vyplní sloupec vzorci tak daleko, jak bude mít ve vedlejším sloupci hodnoty nebo vzorce. Jakmile najde první prázdnou buňku, vyplňování se přeruší. Což múže být nepříjemné, pokud nemáte souvislý sloupec hodnot.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.