Růžové zvýraznění textu

Od: Datum: 24.11.16 17:01 odpovědí: 5 změna: 27.11.16 10:14

Stává se mi dost často, že při psaní třeba diskuzního příspěvku se mi najednou vybarví text růžově a pak při zmizení růžové se písmena přehází a musím třeba celé slovo vymazat a začít psát znovu. Čím to může být a jak to odstranit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.16 17:21

Zdravím,

jaký máte typ prohlížeče + verzi, a jaké Windows? Příp. i model notebooku, pokud jej využíváte k práci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.16 22:59

Používám CHROME a WIN 10 a mám notebook Compaq 8510w.

Datum: 25.11.16 15:07

Prvně zkusíme, pokud jste ještě tak neučinil, komplet přeinstalovat Chrome (zazálohujte si profil, záložky), vadné registry promázněte CCleanerem, restart PC, čistá instalace nejnovější verze.

Dále aktualizujte ovladače vaší grafické karty. Podle toho, co máte; AMD, Nvidia, Intel.

Pak zkusit vypnout hardwarovou akceleraci v nastavení Chromu.

Pokud stále nic, stávající Motiv prostředí Windows obměňte za nový, jestli to něčemu pomůže.

----

----

Ohledně pomíchávání písmenek, zakažte si Touchpad, pokud jej nepoužíváte (máte-li externí usb myš, tak běžet nemusí), u ntb totiž stačí mírné otření se (nevědomky) o dotykovou plošku, aby se kurzor vychýlil tam, kam nemá, tudíž píšete, píšete a stvoříte hatmatilku čehosi. Běžný neduh.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.16 23:38

Díky moc za Váš čas věnovaný odpovědi. Je toho na mě trochu moc a tak poprosím syna, až ke mě přijede, aby ty operace provedl. Pak dám vědět, zdali to samovolné růžové zvýrazňování zmizelo.

Od: ctenar
Datum: 27.11.16 10:14

Pravděpodobně se při psaní na klávesnici na notebooku nechtěně dotýkáte touchpadu (ta ploška, která nahrazuje myši). Omylem si tak zvýrazňuje text a dalšími dotyky s tímto textem provádíte různé operace ¨(přepis, výmaz, přesun, ...). Dávejte si větší pozor při psaní nebo si plošku zablokujte (typicky něco jako stlačit současně Fn a F6 apod).

Ostatní chyby s Chrome nebo Windows, jak popisuje @wehappyfew jsou nepravděpodobné nebo přímo vyloučené (Motive).

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.