Chrome špatně zobrazuje fonty

Od: Datum: 21.11.16 00:24 odpovědí: 10 změna: 22.11.16 12:01

Dobrý den

mám dotaz ohledně internetového prohlížece Chrome ...

Po nějaké aktualizaci se mi stalo to, že mi hlavně na Facebooku a na pár dalších stránkách začal špatně zobrazovat písmo (viz. příloha). Nějaká písmena jsou namačkaná u sebe apod. Například Internet Explorer mi to nedělá ... nevíte co s tím? Jak to opravit?

Děkuji za rady :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.16 18:24
Je velikost stránky i velikost textu na 100%? Nejdřív bych zkusil toto. Některé stránky s tím mají problém.
Ohodnoceno: 0x

Od: dezik
Datum: 21.11.16 19:27

Ano, stránka je na 100% :)

Datum: 21.11.16 21:18
A text taky na 100%? Nicméně koukam, že jste problém vyřešil, takže Vás přenechávám kolegovi. Jinak bych na opravu do budoucna neradil doplnek, ale nejdřív tovární nastavení s předešlým exportem, ale to už vám tak bylo napsáno.

Datum: 21.11.16 18:37

Zdravím,

zkuste promáznout cookies, příp. Chrome resetovat do továrního nastavení (zazálohujte si záložky, doplňky!).

Pokud problém stále přetrvává, tak do Chromu nainstalujte rozšíření Change Font Family Style, a v jeho možnostech napsat a uložit (save) název fontu Arial, nebo jiné vám čitelné písmo, jež máte uložené ve složce c:/windows/fonts.

Restartujte prohlížeč a znovu jej spusťte, co to udělá.

doplněno 21.11.16 19:46:

Jak se zachoval Chrome po restartu do továního nastavení? Vymizel problém? Nebo i přes to setrval?

doplněno 21.11.16 19:49:

Myšleno: jak se prohlížeč zachoval po restartu do továrního nastavení v NEpřítomnosti Change Font Family Style.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.11.16 19:27

Děkuji Vám, zkusím to :)

Datum: 21.11.16 19:34

Mockrát děkuji, Change Font mi pomohl :) teď když je vše ok ... mohu rozšíření smazat?

Datum: 21.11.16 20:52

Pokud v nepřítomnosti (odinstalování) Change Font Family Style i tak Chrome zlobí, porovnejte ještě personalizaci písma.

Defaultně (výchozí) má být TOTO, než si to uživatel všelijak přizpůsobí svým potřebám. Porovnejte, zdali se vám to nerozhodilo.

Pokud problém setrvává, rozšíření si ponechejte aktivní, ničemu to neškodí.

Datum: 21.11.16 21:52

Tak nastavení písma jsem porovnal a mám ho stejně :)

Po uukončení rozšíření se fonty opět rozhodily a tak jsem ho nainstaloval zpět.

No ale stala se další věc, mrkněte do náhledu. Nějak se mi nechtějí zobrazovat ikonky. Může to být tím rozšířením? Používám ještě uBlock origin, ale ten jsem měl i předtím a nedělal to ... Nevíte co by to mohlo být?

Datum: 22.11.16 10:35

Tak jsem zjistil, že to dělá právě ten Font Changer :/

Datum: 22.11.16 12:01

Tak zkusme ještě, buď s Change Font Family Style nebo bez, změnit kódování u zlobivých stránek na automatická detekce + UTF8.

Napište do www řádky web, u kterého písmo blbne, dejte tři tečky v pravo nahoře / další nástoje / kódování / automatické kódování ať má fajfku + ať má UTF-8 modrý puntík.

doplněno 22.11.16 12:06:

*vpravo *nástroje

doplněno 22.11.16 12:53:

Pokud ani to nepomůže, zkuste postupně povypínávat (vylučovací metodou) rozšíření, jež máte (ublock, adblock, Tampermonkey, Adguard AdBlocker atd.). Zdali nenesou vinu.

Poté si manuálně vyvolat aktualizaci (je-li k dispozici) prohlížeče (tři tečky / nápověda / o aplikaci Google Chrome)

Dále nahodit Chrome komplet nanovo (pokud jste ještě nezkoušel), čistý reinstall. (zálohujte si profil/záložky). Odinstalovat Chrome + pozůstaty promáznout CCleanerem, restart PC, instalovat nejčerstvější dostupnou verzi.

Mám Win7 64bit, verzi Chromu mi hlásí 54.0.2840.99 m (64-bit).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.