Vyhledávání v googlu

Od: Datum: 19.11.16 18:40 odpovědí: 8 změna: 20.11.16 09:08

Zdravím,posledních pár dní se mi objevuje hláška viz obrázek... stává se to,pokud něco hledám přes google. poprvé jsem zkusil ten kod napsat,nabídlo mi to jiný,napsal jsem ho a znovu to chtělo jiný. okno jsem zavřel a co jsem hledal,jsem našel přes seznam. o hodinu později google hledal normálně. toto se ještě několikrát opakovalo. zná to někdo? o co jde? mám něco nehezkého v compu? comodo nic nehlásil...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.16 19:28
avatar

Zdravím,

viz např. téma ZDE. Zpravidla se to uklidní časem samo, pokud tedy nepoužíváte VPN, anonymizéry IP či plugin nebo script v prohlížeči k automatickému odesílání požadavků. V tom případě všechno povypínat.

Důkladnější očistou také nic nezkazíte, preventivní prohlídku proveďte těmito programy Malwarebytes free × AdwCleaner × Junkware Removal Tool. Letmý návod ZDE.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.16 19:45

dík za reakci,courám tu často,ale samurrajův dotaz jsem vůbec nezaregistroval. vpn,anonymizéry atd. nepoužívám. na vaše combo jsem už narazil,bohužel jsem vyhořel už na malwarebytes - staženo,při instalaci chybová hláška,při spuštění opět. zkusil jsem odinstalaci,chybová hláška,takže manuálně jsem malwarebytes zlikvidoval a už to zkoušet nechci. tak uvidíme,snad to časem přestane...*zed*

Datum: 20.11.16 00:21

Podle mého skromného názoru si člověk těmito čisticími programy akorát zanese zbytečný bordel do do té chvíle čistého systému. Osobně doporučuji použít nějaký online scanner a nešpinit si systém. K čemuž díky výše uvedenému doporučení u ovczaaka právě došlo, jen mu to zkomplikovalo život ještě víc a beztak mu v tom nějakej bordýlek stopro po tom skvělym čisticím softu zůstal :). A to ještě nemluvim o různých browser toolbarech (v lepším případě Seznam Lištička), který jsou u instalátorů těchto programů typicky přibaleny - jen další bordel a starost navíc.

Trochu mi to přijde, že tahle trojice programů je tvá univerzální svatá trojka, kterou doporučuješ na většinu problémů :)

---------------------------
ovczaaku - Pokud se chceš ujistit, že od tebe žádný malware neodesílá nežádoucí data, taková nejsnazší možnost je podívat se na vytížení sítě (Ctrl + Shift + Esc -> záložka Sítě) - ve chvíli, když zrovna není aktivní žádný program aktivně využívající síť.

Pokud je využití sítě na 0% či občas lehce kolísne směrem k 1%, to by velice zhruba byla normální situace a nejspíš k nekalé aktivitě právě nedochází.

Pokud ovšem bude síť vykazovat aktivitu, přestože by měl být klid (ta možnost, kdy příčina může být malware), bude potřeba zjistit, kderý proces to má na svědomí - to se dá zjistit jediným pohledem do aplikace Sledování výkonu v sekci Síť (Nabídka Start -> napsat perfmon a potvrdit).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 00:49

Ještě malý dodatek, celkem snadná a snad skoro 100% kontrola nad (prohlížečem) odesílanými dotazy je k dispozici ve vývojářské konzoli (F12) v sekci Network - bylo by tam i přesně vidět, co konkrétně způsobuje matení googlu.

...Ovšem pouze v případě, že by příčina problému byla někde "u tebe", přikláním se ale spíše k variantě, že to způsobují uživatelé, snimiž sdílíš stejnou IP adresu - viz můj příspěvek níže.

Jak zjistit, jestli máš veřejnou (static) IP adresu? Snáze dotazem na ISP, komplikovaněji (ale svépomocí) v administraci routeru - pokud jsou IP adresa, Výchozí brána, Maska podsítě a DNS server přidělovány automaticky (=dynamicky), jedná se skoro jistě o neveřejnou IP. Pokud jsou na routeru tyto adresy nastaveny natvrdo, jedná se jistě o veřejnou IP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.16 20:00
avatar

Před několika lety se mi totéž stalo u Seznamu, příčinou tehdy bylo zadání více dotazů rychle po sobě. Po nějaké době se to srovnalo samo.

Možná je to u Vás podobné → viz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.16 20:21

aha,takže mi stouplo sebevědomí. v oblasti IT jsem natolik rychlý a schopný,že se vyrovnám robotům. jdu si hledat nové zaměstnání... *tanec* teď mi došlo - když přítulkyně na svém noťasu visí na youtube,na tabletu má facebook,já na pc na poraďte a na noťasu mi jede film plus dva mobily,všechno na jedné adrese - to je pro googla znak robota? asi by si měli změnit kritéria...dík za tipy

Datum: 19.11.16 23:28

Google nepozná, kolik zařízení se schovává za venkovní IP adresou, takže podle toho určitě ne :). Moje osobní zkušenost s tímto problémem je taková, že k tomu dochází jen někde - doma se mi to nestalo nikdy, na chatě tak 1x týdně. Pokaždé na jiném hardwaru, takže malware vylučuji (taky jsem se přesvědčil, že žádné nežádoucí požadavky se neodesílájí). Moje chování na Internetech je stejný doma i na chatě, proto vylučuji i způsob využívání Internetu.

Jisté je, že je to reakce googlu na množství či povahu dotazů odcházejících z naší IP adresy. Zřejmě to neni naše chyba, jako nejpravděpodobnější vysvětlení mi přijde fakt, že náš poskytovatel Internetu nás má seskupený do uzlů, např 6 sousedících paneláků do 1 uzlu. Díky neveřejným IP adresám jednotlivých uživatelů v agregovaném uzlu můžou navenek vystupovat pod jedinou adresou třeba stovky zařízení.

Pokud je to tak, jako řešení mě napadá oslovit svého ISP, má v moci vystopovat příčinu, popř. požádat ho rovnou o přidělení veřejné IP adresy, jsem přesvědčen tak na 95%, že to je řešení problému. Veřejná IP s sebou ovšem nese i jistá bezpečnostní rizika, nečinit tak lehkovážně :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 09:08

erasser,do správce úloh jsem se díval hned poprvé,vše asi v pořádku. ip mám samozřejmě neveřejnou. je fakt,že občas hledám exesoubory,které antivir vyhodnocuje jako nebezpečné,takže jsem znejistěl,jestli jsem si nestáhl nějaký binec..*hi* asi to tedy nechám tak,naučím se s tím žít. díky všem za snahu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.