chybějící webkamera v Windows (jen někde)

Od: Datum: 18.11.16 21:46 odpovědí: 2 změna: 29.11.16 13:46

Mám jeden problém ve Windows 8 s webkamerou na notebooku. Webové prohlížeče o její existenci neví (nejde cokoliv co vyžaduje kameru) ani některé programy nejdou (Například ty co využívají TWAIN nebo WIAZdroj, například XNVIEW), stejným způsobem, pro ně webkamera jakoby neexistuje.

Jiné programy ale ji vidí: Například VLC, který z ní i umí přehrávat video, nebo ffmpeg, který z ní také umí zachytávat. Samozřejmě aplikace Kamera ji umí využít.

Potřeboval bych ji tedy zprovoznit aby šla i v první skupině. Zajímalo by mě taky, jak je možné, že v některých programech je dostupná a v těch jiných ne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarina
Datum: 29.11.16 11:42

Poradíte, jak zviditelnit kameru i pro ostatní aplikace, které žádnou kameru nedetekují, přestože je ve správci zařízení a jediný program, který ji umí použít , je Kamera v windows.

Datum: 29.11.16 13:46
avatar

V aplikacích, které mají kameru vidět, musí být přeci nějaké nastavení. Je tam kamera povolena? To samé v internetových prohlížečích viz obr.

U windows apps staci ve Start -> settings -> permisson jim tu kameru zapnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.