Proč se v aplikaci Kamera video neseká?

Od: Datum: 18.11.16 18:10 odpovědí: 2 změna: 20.11.16 19:06

Trápí mě problém na notebooku Lenovo helix se zadní webkamerou. Externí programy (který naopak mají precizní nastavení encodování) mají problém zachytit video plynulé,i přes to, že nastavím framerate 30 fps, tak ve skutečnosti je obraz buďto trhaný (proměnlivě) a nebo mazaný (vlivem delší expoziční doby snímků) a nebo zpožděný. Každý tehnle defekt bych chtěl poradit jak odhalit, ovládat a nějak vyřešit. Popis, co se děje v jednotlivých programech. Webkameru využívám v 1920x1080(max má 2592x1944) při pokud možno 30fps (a jde to jen v MJPEG)

Nativní aplikace windows 8 - Kamera: Plynulé, bez sekání a s přiměřeným rozmazáním motion blur přiměřeně osvětlení scény (je li dost světla, není rozmazání vidět) dlouhodobě, zároveň nejnižší zátěž i při prohlížení na fullscreen - 4W(Cpu Package power, při přehrávání, nikolo záznamu). - bohužel možnosti ovládání, exportu a parametrů nulové, asi jako vše ze světa metro. (Ukládá se do %PUBLIC%PicturesCamera Roll),obraz má plynulých 21 fps (jde o reálnou hodnotu-reálné číslo) a je rovnou v avc kodeku. při záznamu krásných 6W, bitrate 28Mbps (co taky chtít od realtime záznamu,aby to bylo spolehlivé a rychlé)

Potplayer : Alt-D - Capture: WEbcam, MJPG 1920x1080x30 (rgb toto fps umí max ve vga, yuy2 taky). Bohužel Property settings neumožňují nějaké nastavení force fps nebo úpravy rychlosti záznamu. jen je tam expozice, kterou když odšrtnu autotak je plynulost ještě horší. atributy: přehrávání webkamery v přehrávači (bez záznamu): žere 5W, obraz má max 10 fps, někdy 3 (skutečná rychlost přehrávání), nevím proč, někdy se to uplně zastaví, ačkoli deklarovaných 30fps. formát je mjpeg, yuvj422p.

ffplay: C:>ffplay -probesize 112M -f dshow -s 1920x1080 -framerate 30 -i "video=Integrated Kaméra" . To probesize je tam jen kvůli tomu, aby to nedávalo podivné hlášky, když to asi nepozná pixel format, ačkoli ho to přehraje (ale při dalším zpracováním je problém). žere to 8.5W, zpoždění mírné avž velké (proměnlivé), maže se to dost i při stále stejných světelných podmínkách jako výše., snímková plynulost je pěkná

když to le nahrávám ffmpeg, tak někdo lže. ffmpeg loguje 2 fps, 20 snímků při 13 fps, ale výsledný soubor má 400 snímků, tady něco nehraje. KDe je tedy problém v tom nesouladu.

Jak docílit plynulého zachytávání? Má windows 8 nějaké novější api, že aplikace kamera to umí dobře?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vojtal*
Datum: 20.11.16 19:05

Spíš ty ostatní aplikace s integrovanou webkamerou neumí.. Doporučuji používat defaultní aplikaci Kamera od Microsoftu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 20.11.16 19:06

má sice nejlepší možnosti zachytávání, ale tragické volby zpracování a ukládání, posílání dál...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.