Flash disk napadený virem?

Od: Datum: 16.11.16 16:52 odpovědí: 5 změna: 16.11.16 17:21
avatar

Dobrý den, poslední dobou mě trápí jeden problém, z kterého jsem už opravdu zoufalá a týká se to USB flash disků.

Nevím čím to je, ale na jedné flešce se mi zobrazily nějaké 2 složky, ve kterých buď nic nebylo a nebo tam byly soubory, které byly prázdné. Pokaždé jsem to všechno vymazala, ale po chvilce se to objevilo zpátky a já už opravdu nevím, co s tím. Kvůli toho si nemůžu ani pustit film na TV... buď u něho nefunguje zvuk a nebo se po 4 minutách zasekne a vypne. Na jiné flešce (která není ohrožena) mi to všechno jede v pořádku. No.. a teď ta záludná otázka. Chtěla jsem si na flash disk nahrát pár filmů, nahrála jsem je na flešku, která je bezproblémová, ale po chvilce se v ní objevily opět ty složky a soubory, kterých se nemůžu zbavit. Vyzkoušela jsem ještě jednu a zase... Je možné, že nějaký z filmů je vadný, zavirovaný.. a tím pádem ten vir přenesl na flashku? Už vážně nevím co s tím, skoro všechny flešky co mám, jsou prakticky nepoužitelné, co se týče pouštění filmů. Lze nějak ten vir odstranit? A nebo co to vlastně je? Budu ráda za každou pomoc, fakt nevím, co mám dělat. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.16 16:54
avatar

Projet antivirem, popřípadě pak ještě zformátovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 17:00
avatar

Antivirem jsem to projejela a prý je všechno v pořádku, což si nemyslím :( Níže je screen flešky a těch složek, kterých se nemůžu zbavit.


doplněno 16.11.16 17:03:

Už se mi ani ten screen nechce nahrát, no toto :D

Od: jarina
Datum: 16.11.16 17:00

zavirovaný film je dost hustý termín, zavirovaný být může, ale asi jinak než si člověk předdstaví. Na to musí člověk rozumět PC bezpečnosti ,steganografii,aby se dalo povídat o zavirovaném filmu (jsou 2 možnosti, buď film obsahuje malware, který je nějak zapouzdřen do metadata filmu, nebo má film nějak speciálně vytvořenou strukturu (meta)dat, aby daný parser metadata/formátu byl exploitován( třeba na přetečení bufferu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 17:02
avatar

Jelikož jsem trochu antitalent na programování apod. tak fakt nevím, co mám dělat, ale děkuju. :) Takže to nějak odstranit nejde?

Datum: 16.11.16 17:21
avatar

Dobrý den. Škoda, že se Vám nepovedl vložit ten screen. Třeba ty složky kterých se chcete zbavit tam patří. Já mám také nějaké flashky, které tam mají jednu nebo dvě složky při prvním vložení do PC. A na některých není nic. Ty složky nemusí mít nic společného s tím, že Vám filmy nehrajou. To, že se film spustí beze zvuku, sekne se, nebo se nespustí vůbec, to se stává. Není to vina flashky. Někdy stačí film přeformátovat v nějakém programu, jako třeba Format Factory nebo zkusit znovu stáhnout z jiného zdroje. Zkuste filmy spustit v PC. Pokud tam budou hrát, flashka je v pořádku.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.