Jak na šablonu v grafickém programu?

Od: Datum: 16.11.16 15:53 odpovědí: 8 změna: 20.11.16 20:02

Dobrý den všem,

možná bude dotaz pro některé triviální, ale tím lépe, že bude rychleji vyřešen, pokud se tím vůbec někdo bude chtít zabývat. :D

Jde mi o vytvoření šablony, která je pro příklad uvedena v příloze níže.

Mít natvrdo daný bílý rámeček na okrajích fotky. Vnitřní obrázek (označený jako č.1) aby byl měnitelný, určitě to vše nějak lehce půjde přes vrstvy, jen bych potřeboval nějak popostrčit. U textu (pozn. č.2) aby byl pevně ukotvený vždy na stejném místě, abych neměl každou fotku trochu jinde popsanou. A možná nejsložitější část je označená jako č.3, to jest to logo, ideálně, zda-li by šlo ukotvit na daný bod (tzn. aby měla pevný střed) a šlo měnit, ale vždy když dám jiné logo, aby mi to ukotvilo na stejný střed toho předchozího. Lze to nějak udělat?

Nejvíce využívám program GIMP, takže bych to dělal nejlépe přes tento program.

Děkuji všem za cenné rady!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.16 12:25
avatar

No tak 2 a 3 dej na jednu vrstvu, tu neměň a hráče na druhou a tu si měň jak libo, ne?


doplněno 17.11.16 12:38:

Jo a to ukotvení 2 a 3 udělej tak, že si vytáhneš z pravítka vlevo a nahoře vodítka a obrázky vrstvy se ti ukotví jejich středem (bude tam křížek) na křížení těch vodítek. V nabídce Zobrazení musíš mít zaškrtnuto Přichytávat k vodítkům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 13:11

Díky, ten střed už jsem pochopil, ale stále mi nejde nějak uzamknout, ukotvit na pevno ten bílý okraj, aby mi ta nově vložená fotka, tj. jiná vrstva nelezla (nepřesahovala) přes ten bílý okraj, aby byla ta fotka v podstatě v tom a při jejím škálování nad rámec té průhledné vnitřní vrstvy, aby mi ta fotka šla jakoby za ten bílý okraj a ne přes něj, zkoušel jsem uzamknout tu bílou vrstvu, ale nejde mi to. Potřebuji, abych měl tu žlutou čárkovanou čáru hraničící konec toho okraje i z vnitřní strany.

Datum: 20.11.16 17:14
avatar

Udělej novou vrstvu s výplní bílé (defaultně nastaveno jako barva pozadí), vyřízni do ní okno nástrojem výběr obdélníku a deletem odstraň (musíš mít zapnutý ve vrstvě alfa kanál, ale ten se tam při nové vrstvě zapne automaticky). Budeš mít toto okno, co jsi tady vložil. A pod takto vytvořenou vrsvu vkládej fotky hráčů stylem Soubor-Otevřít jako vrstvy-Umístění-Hráč.jpg Vloží se ti fotka hráče jako nová vrstva, tu v náhledu vrstev přesuneš pod vrstvu s oknem a pod ní ji můžeš posouvat, škálovat atd... Jo a pak si vytvořené dílo ulož taky jako .XCF, to pro to, že se ti uloží clá práce i s vrstvama a nemusíš příště to dělat celé znovu, jen vyměníš hráče, znak klubu a jméno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.16 17:40

už to mám, děkuji moc, nevložil jsem jen ty vrstvy do sebe, jinak jsem to měl jak jste psal, už jsem si s tím vyhrál

Datum: 20.11.16 17:49
avatar

Sloučit vrstvy a vyexportovat jako obrázek, ale před sloučením jak jsem psal, uložit ještě do nativního .XCF formátu, uloží se to jako vrstvy a při dalším otevření se nemusí celé toto dělat znova, jen se vymění ty vrstvy, které jsou potřeba (hráč, jméno znak). Znak a jméno bych taky dal zvlášť na vrstvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.16 18:06

Jasně, takhle nějak jsem to chtěl udělat, mít to rozdělené ve vrstvách a jen měnit mezi vrstvou.

Obrázky vždy exportuju a jinak budu vždy otevírat tu šablonu v .XCF, kde budu měnit obrázky, loga a jména a zároveň do té šablony budu ukládat další loga, která pak bude stačit jen měnit pomocí kliknutí na "oko", které se mi zobrazuje u vrstev, abych dal vždy viditelné to logo, které tam budu už mít v té šabloně nahrané.

paráda, děkuji ještě jednou!

Datum: 20.11.16 19:41
avatar

Ano, jen pří použití oka (náhled/vypnutí náhledu) a slučování vrstev je potřeba použít fci "Sloučit viditelné vrstvy" (pravým tl. na náhled vrstvy), aby se do exportování sloučily jen ty potřebné se zapnutým okem (viditelné). Každou vrstvu taky lze pojmenovat pravým tlačítkem, když jich tam bude hromada, ať se v tom jde vyznat.


doplněno 20.11.16 19:48:

A při každé změně projektu (přidání vrstvy např.) samozřejmě znovu uložit formát .XCF samozřejmě.


doplněno 20.11.16 19:53:

A myslím, že ty viditelné vrstvy se nemusí slučovat (tím se mění projekt-po exportu před uložením do .xcf by se musela vracet historie úpravy), stačí je jen vyexportovat do výsledného obrázku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.16 20:02

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.