Seká a zpomaluje se pc

Od: Datum: 16.11.16 01:30 odpovědí: 16 změna: 17.11.16 09:30

Zdravím,pc je zánovní,občas se seká,dlouho načítá,a je zpomalený,pokaždé musím restartovat,řekne někdo,čím to je? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paleontonit
Datum: 16.11.16 01:56

Operační systém? Další detaily, aspoň rok výroby(nákupu pc). Jinak doporučuju stáhnout "Advanced SystemCare 10" i ve verzi free vám leccos vyřeší. Ale pravděpodobně tam máte viry (silně zpomalené pc, zasekané). Tak na to jedině pořádný antivir a to neporadím, protože i přesto že jsem uživatel windows, žádný antivir nepoužívám (aneb nejlepší antivir je - Vím co dělám)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.11.16 06:07

Počítač asi bude v pořádku. Problém bude s "operačním systémem". Nepíšete, jaký tam máte.

Datum: 16.11.16 12:05

kdyby byl zavirovaný,pznám to,říkám,že je zánovní,a to prodávají i s předinstalovanou ochranou...

Datum: 16.11.16 12:07

ten nejnovější Windows 10.to se děje jen občas,a po dni provozu...

Datum: 16.11.16 12:54

No podívej se, jestli chceš poradit tak laskavě skonči s tou tvojí stručností. Z tvého popisu nejde nic určitého říct. Antivir můžeš mít zapnutý a nemusíš, že je pc zánovní, to je co? Týden? měsíc? Rok? Dělá to po dni práce? Jaké práce? Co jsi tam stihnul naistalovat? Co ti vše v pc běží? Nebo alespoň po startu- dej start, spustit, msconfig a záložka po spuštění. Co se dlouho načítá? Restart děláš přes klasicky restartovat a nebo pc vždy vypneš? Co je to za pc? Pokud jde o win tak není problém zbořit nový systém za pár hodin... Pokud jde o HW tak může být vada z výroby, ale v tomto případě by to mohl být když už tak disk jinak malá pravděpodobnost podle popisu.

Od: jmlc®
Datum: 16.11.16 13:11

no Advanced SystemCare 10 bych asi nedoporučil - mažou vše možné, někdy i systémové soubory... když to chceš odinstalovat, můžeš rovnou provést novou instalaci OS... Jedna zkušenost a už nikdy více.

Pro začátek bych šel na CCleaner a projel základním nastavením. Vypněte si monitoring - ten zpomaluje. Další věcí jsou parametry PC, legálnost systému a programů... u W10 jsem zažil totální kolaps PC díky kreklému editoru fotek - chudák človíček, tak si myslel, že ušetří...

Základem je nestahovat vše "zdarma" a neinstalovat hry a programy, které mají shodnou "minimální konfiguraci" - to stačí jedna hra a PC jde do šuplíku...

Od: asdfg
Datum: 16.11.16 14:18

paleontonit už to napsal

Když chci poradit, měl bych napsat aspoň základní info o PC, protože nikdo nemá věšteckou kouli, co doma máte nebo co jste si koupil, jak, kdy a při čem se závada projevuje,dělalo to hned když jste PC koupil nebo později, kdo dělal instalaci, jestli máte nainstalované správné ovladače, co máte spuštěné v procesech, pokud se PC sekne, co říká prohlížeč událostí, jaké máte chlazení atd. ...

To je to samý jako napsat mám nový auto , občas nejede a škube, když nastartuju chvíli jede.

Datum: 16.11.16 15:08

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Datum: 16.11.16 15:42

chápu,je to Lenovo Ideacentre 300s,normálně funguje,asi o nic nejde,ale občas večer je jak unavenej,dlouho načítá,všechno mu trvá,ale to je málokdy,to bude nějaká prkotina,než to tady do hloubky pitvat...

Od: asdfg
Datum: 16.11.16 16:20

Ten název PC toho opravdu řekl hodně (o zbytku zodpovězených otázek taktéž, doufám, že na tom nehrajete hry)

http://www.alza.cz/search.htm?exps=lenovo%20ideacentre%20300s

Je to marný, je to marný, je to marný, tak to teda pitvat nebudem.

Datum: 16.11.16 15:45

v tom stahování nesmyslů rozumím,a za sebe můžu říct,že opravdu nic nestahuju,nehraju ty blbosti,a tak...chápu,je to Lenovo Ideacentre 300s,normálně funguje,asi o nic nejde,ale občas večer je jak unavenej,dlouho načítá,všechno mu trvá,ale to je málokdy,to bude nějaká prkotina,než to tady do hloubky pitvat...

Datum: 16.11.16 23:29

Modelová řada není všechno, to víme rámcově možná konfigurace až. Ale snažil jsem se ti sepsat plno otázek ať se máme čeho chytnou, ty jsi částečně zodpověděl jednu.

Datum: 17.11.16 05:37

Co znamená zánovní? Je ještě v záruce? Jestli ano, zanést na reklamaci s popisem vady.

Jestli není v záruce, nejprve otevřte skříň a podívejte se, jestli se točí větrák u procesoru, vypadá takto: http://pctuning.tyden.cz/ilus…ace3/obermaier/W3540/box3.jpg

Otevřením skříně, pokud je počítač kupován jako celek, ztrácíte záruku.

Datum: 17.11.16 07:25

Dneska už není pravda že ztrácí záruku po otevření skříně.Mně v záruce odešlo DVD a volal jsem do e-shopu jesli mám poslat počítač tak mi sdělili že ne jenom DVD a dneska už tuším žádný e-shop nelepí nálepky na skříň.

Datum: 17.11.16 09:30

Tak to opravdu nevím, naposledy jsem kupoval celý PC před více než deseti lety.

Od: monitor
Datum: 17.11.16 07:48

Každý PC hodně zpomaluje když jsou na monitoru uložené větší soubory. Všechno co je na monitour musí PC při spuštění načíst do paměti a je velký rozdíl jestli musí mít v paměti soubor 1G nebo jeho zástupce 5kB.

Je to jako by jste všude sebou tahali na voze celý domek a nebo nosili v kapse jen klíče od domu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.