Chladící podložka a monitor

Od: Datum: 13.11.16 16:21 odpovědí: 4 změna: 14.11.16 22:47

Dobrý den

prosím o radu. Zakoupil jsem si tuto chladící podložku pod notebook:

http://podlozky-a-stojany-k-n…ro-nb-cerna-12-17-20cm-fan_3/

Do svého notebooku mám ještě zapojen externí monitor. Podložku jsem zapojil, vše funguje, jen třeba po každý zhruba 5-10 monuitách se mi na externím monitoru objeví barevné čáry, které přebíhají zvrchu dolu. Pokaždé třeba na 3 sekundy a pak zase dobré. Čáry vypadají jako když připojujete monitor a blbne mu kontakt. Kabely jsem zkontroloval a vše ok. Když podložku vypojím z USB, čáry se přestanou tvořit.

Říkám si jak moc závažný problém to je? Pokud je to pouze kosmetického rázu, nebo to může ovlivnit chod PC či monitoru? Co byste doporučovali dělat?

Předem díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 23:43

Dobrý den, podle popisu to vypadá jako nějaká interference. Zkusil bych připojit podložku k samostatnému adaptéru (třeba k nabíječce od tabletu apod.) jestli se něco změní.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dezik
Datum: 13.11.16 23:46

Odzkouším, děkuji :)

Datum: 14.11.16 22:03
avatar

Vyhodit podložku. Nemá vůbec žádný význam. Notebook je zespoda plastový a tudíž se do jeho krytu teplo z přístroje převádí jen mizivě. Tak není důvod spodní část ochlazovat vzduchem z podložky. Komponenty notebooku jsou chlazeny hlavně odvodem tepla z procesoru teplovodivou trubicí na chladící žebra, které ofukuje ventilátor, jenž také prohání vzduch vnitřkem přístroje. Změřte si nějakým programem teplotu procesoru bez a s podložkou, nebude tam žádný rozdíl nebo zcela zanedbatelný. Důležité je vnitřek notebooku udržovat v čistotě (žebra, ventilátor, průduchy) a to je vše.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dezik
Datum: 14.11.16 22:47

Děkuji za dobrou odpověď :)

No když už jsem ji koupil, tak ji asi nevyhodím, ale zajímalo mě, jaký má vliv na chod ... tak teď už to vím ... díky :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.