Zapnutí PC

Od: Datum: 11.11.16 05:14 odpovědí: 13 změna: 13.11.16 11:27

Dobrý den. Již několik dnů se trápím se zapnutím PC. Při klasickém zapnutí probíhá normální proces "nabíhání" velmi dlouho a často se podaří až po několika restartech, ev. úplnému vypnutí sítě a novém zapnutí. V jednom případě se na monitoru objevil tento text:

VIA Technologies, Inc. VIA VT 6421 RAID BIOS setting Utility vl. 20 Copyright (c) VIA Technologites, Inc. All Right reserved. Scan Devices, Please wait ... Press Tab key into User Window! Hadware failed Please Check device ! The Bios does not be installed. Pres g to contiue!

Omlouvám se za chyby a nepřesnosti, která jsem do textu mohl zanést já.

Děkuji předem za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 11.11.16 06:02

Může být i chybou hardware, jak píšou. Nebo chybou v kontaktu třeba někde v některém konektoru (procesor, paměť, grafická karta, harddisk, ,,,). Zkusil bych pohýbat konektory. Potom vyndat vše, co jde (kromě procesoru dnes snad všechno - monitor připojit na grafiku ze základové desky). Nebo to nechat na kamarádovi se zkušenostmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 09:24

Děkuji

Datum: 11.11.16 06:27
avatar

Zkuste ze všeho nejdříve resetovat nastavení BIOSU vytažením baterky nebo reset piny a pak při spuštění PC vstoupit do BIOSu klávesou DEL nebo F2 nejčastěji... The Bios does not be installed by mohlo znamenat, že je v tahu základní deska.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.11.16 09:33

Děkuji za radu. Nejsem odborník na PC, takže Vaše vysvětlení je pro mne dost složité. Ale zaujala mne zmínka o baterce (vím, že v PC je a kde). Takže jsem zbystřil pozornost a mezi tím jsem zjistil, že mi z obrazovky monitoru zcela zmizel údal o čase. Baterku jsem vyměníl, ale žel už také za starší kus, který jsem měl večer k dispozici. Při zapnutí PC - nádhera. Všechno proběhlo super jak má. Ráno to opět zlobilo. Takže dnes zakoupím novou a věřím, že všechno bude OK.

Děkuji .

Datum: 12.11.16 10:07
avatar

Na biosu není nic složitého, je to základní nastavení funkcí počítače. Zkuste tu novou baterku (správně akumulátor). Ona právě udržuje bios (nastavení) při životě. Kupte správný typ, většinou se jedná o CR 2032.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 13:20

Zakoupil jsem správnou baterku, vyměnil v PC a - nic. Absolutně žádná reakce počítače. Před výměnou jsem ho několikrát donutil aby "zabral", což se mi parkrát podařilo až po několika restartech i vyp. - zap. A s novou baterkou nic. Šok. Po desítkách pokusů, konečně úspěch. Obávám se, že baterie nebude ta hlavní příčina. Ale jsem v tomto směru absolutní laik. Tak uvidíme. Děkuji za každou radu.

Datum: 12.11.16 13:29
avatar

Nemusí to být baterkou. Ten počítač je starší?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 16:59

Teď už vím, že to baterkou není. Spuštění se mi podaří tak po hodinovém laborování (jako teď). Počítač je starý řádově 15 let.Takže závada trvá.

Datum: 12.11.16 22:39
avatar

Počkejte, opravdu 15 let? Tak to si gratulujte, že vydržel tak dlouho. Tak dal by se udělat pokus o resuscitaci formou vyčištění a přepastování, ale pravděpodobně odchází deska a nic s tím nenaděláte. Ale má na to nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 08:47

Omlouvám se za nepřesnou odpověď. PC je fyzicky tak starý, ale za tu dobu byl mnohokrát "novelizován", naposledy asi před 2 lety. Takže po této stránce je vše v pořádku a jsem velmi spokojen. Dnes se mi podařilo jej uvést do chodu za 2 hodiny. Hrůza. Takže jsem rozhodnutý, že jej předám na "vyléčení" odborníkům.

Díky za pomoc

Od: neo®
Datum: 13.11.16 09:33

Dobry den , bylo by velkým přínosem kdyby jste napsal jaké komponenty máte v PC a které jste ,,novelizoval" .Pořád jsou vaše info. pro mě moc obecný a nic nevypovidají , pomohlo by i foto zakladní desky ..atd. To martyrium mi připomínají problémy ,zdroje a zakladní desky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 11:27
avatar

Takže se měnilo vše kolem, kromě základní desky patrně. To bude problém s deskou. Ta má svou životnost a jestli jede tak dlouho, tak se není co divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 12.11.16 23:06

Základní deska,napájecí zdroj či Hdd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.