Rychlost internetu

Od: Datum: 06.11.16 13:01 odpovědí: 5 změna: 06.11.16 15:47

u místního poskytovatele bezdrátového připojení k internetu si platím rychlost 4/1 Mb/s. V jiném místě (na návštěvě) jsem naměřil (na svém compu) rychlost připojení +-70/60 Mb/s. Při serfování mi ale nepřipadalo otvírání www stránek x-násobně rychlejší a když jsem zkusil stahovat z úložiště Uložto.cz bylo to totéž jako doma. Vysvětlí někdo jak to s tou rychlostí je? Momentálně je mi (konkurenčním místním poskytovatelem) nabízeno připojení 25/5 Mb/s a nevím jestli to má smysl do toho jít - cena srovnatelná, navíc instalace zase nového hardware jinou firmou ... (nevím jestli bych reálně pocítil nějaký rychlostní rozdíl)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.16 13:07
Na běžné stránky by ty 4Mbps stačit mohly, na HD video už je to málo.
Jinak uložto má na stahování zdarma omezenou rychlost na cca 300 kB/s max, takže tam rozdíl nepoznáte.
Já mám 40 Mbps a využiju to hlavně při stahování z placených stránek či při sdílení přes torrent.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.11.16 14:01

aha..., s uložto jsem si myslel, že to takto bude - max. rychlost (neplaceného) stahování určuje (omezuje) úložiště. Proč se ale např. stránky při takto rozdílné rychlosti nenačítají také o poznání tzn. cca 18x rychleji?

Datum: 06.11.16 14:13

tam to není jen o rychlosti stahování, ale i to odezvě. Taky to může brzdit pomalý počítač, který má problém stránku rychle vykreslit

Datum: 06.11.16 14:18

Dobrý den, mezi 4/1 a 25/5Mbps je samozřejmě dost podstatný rozdíl v rychlostech, takže má smysl do toho jít. Otázka je, jestli ten váš comp ukazuje rychlost správně, nebo jestli je jeho výkon dostačující. Zkusil jste třeba měřit rychlost kopírování dat mezi počítači v LAN síti, jestli je v pořádku? Co se týče rychlosti neplaceného přístupu na uloz.to, tak jak se píše nade mnou...

Od: jarina
Datum: 06.11.16 15:47

rychlost načítání nějakých dat je omezená tvou rychlostí a i rychlostí serveru, pak také se k celkově době strávené načítáním ale započítává ještě roundtrip time, tedy zpoždění, než ty odešleš požadavek (i kdyby to byla zandebatelné velikost dat)a on dorazí k cíli a pošle se odpověď, také trvá dobu od okamžiku odesláním dat serverem a začátkem přijmu u tebe. Při takto relativně vylkých rychlostech už to hraje tak roli.

Další věc je, že těžko poznáš, jestli se ti stránka zobrazí za 150ms nebo za 250ms.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.