Přesunutí souborů ve Windows 10

Od: Datum: 03.11.16 13:13 odpovědí: 7 změna: 04.11.16 15:29
Dobrý den, chci poprosit o radu, mám notebook s malou kapacitou a poslední aktualizace Microsoftu mi s tím ještě více zamávala a tak se chci zeptat, co všechno mohu z pevného disku přesunout na SD kartu, nejde mi o fotografie, filmy, hudbu, atd., ty tam zatím nemám a to zvládnu, ale spíš o ostatní systémové věci, aplikace(Chrome,Libre office),atd. A rozumím tomu dobře tak, že ten konkrétní soubor přetáhnu myší a zkopíruji na SD a poté ho z pevného disku mohu odstranit a tím tam získat místo? Moc děkuji za případně odpovědi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.16 14:23

Takto přesunout můžete jenom portable aplikace. Jestli máte nainstalovány "klasické" aplikace, nebudou Vám po přesunutí fungovat.

V takovém případě by pomohlo stávající aplikace odinstalovat a nainstalovat je znovu přímo tam, kam byste je chtěla přesunout.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.11.16 14:55
Rozumím, a jak to provedu, to mi nabídne nějakou volbu,kam uložit?
Datum: 03.11.16 16:43

Chrome nepoužívám a LibreOffice jsem instalovala před delší dobou, takže si přesně nepamatuji přesné znění. Když spustíte instalační program, nabízí Vám různé volby jako "automatická", "obvyklá" nebo "vlastní" instalace*). Zvolíte-li "vlastní", měl by Vám program nabídnout i možnost vybrat si, kam chcete instalovat. (Stačí číst, co Vám instalační program nabídne a vybírat → nikoliv "automaticky odklikat".

*) Automatická, obvyklá, vlastní → názvy mohou znít trochu jinak, ale smysl by měl být stejný.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.16 23:21
Pokud to chce mít na SD kartě (nebo flash disku), tak bych už doporučil právě jen tu portable verzi, která se neinstaluje.
doplněno 04.11.16 09:41:

Pozn: Portable ( anglicky přenosná) aplikace se nemusí instalovat, pouze stačí kopírovat a lze ji tak přenášet na USB na jiné PC.

Zde odkaz na portable chrome : http://www.slunecnice.cz/sw/portable-google-chrome/

zde odkaz na portable LibreOffice: http://www.slunecnice.cz/sw/libreoffice-portable/

ps: v podstate existuji portable verze vsemoznych aplikaci viz napr web http://portableapps.com/ kde si můžete stahnout takovy maly programek, ktery kdyz spustite se Vam "nainstaluje" na USB flash disk a po spusteni si pak jen vyberete, ktere aplikace si chcete na onen disk natahat viz obr.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 04.11.16 15:29
Díky moc za odpověď, tohle mi docela pomohlo.
Od: jarina
Datum: 03.11.16 23:43

Radši nic nedělej, podle dosavadního stylu vyjadřování by to mohlo dopadnout katastrofálně. ani jsi nenapsal nic o počítači, disku, dalšíím úložišti. tak je mi záhadou proč zrovna SD karta.

A jen tak mimochodem, Windows 10 je OS pro otrlé, varuji včas přepsat něčím jiným (Linux, Fedora 25+, Windows 7)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.11.16 01:23

Tipuji netbook nebo jiný notebook s malým úložištěm (sám mám 160GB SSD). A W10 rozhodne není OS pro otrlé, rozhodně ani zdaleka tolik jako W8.

doplněno 04.11.16 15:09:

A jen tak mimochodem, Fedora není Linux?

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.