Nefunguje pomlčka - místo ní znak â€

Od: Datum: 30.10.16 22:48 odpovědí: 13 změna: 02.11.16 17:52

Dobrý večer,

všimla jsem si, že zde na poradně občas správně nefunguje znak ( – ). Místo něho se zobrazuje ( †). Dalo by se to nějak vyřešit? Mám dojem, že to tak bývá jen někdy (např. zde v mém příspěvku).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.16 00:18

Zkouška pomlčky ---------------------------

zkouška podtržítka ____________________

test ok.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.10.16 00:25

---

---

funguje

doplněno 31.10.16 12:29:

spojovník či pomlčka, nevim, pod kterou klávesou by tomělo být, ale použil jsem i minus (---) ---_ _ _---_ _--- — — jiný klávesy s čárkou tu nemám, tak kde je spojovník?

Datum: 31.10.16 13:14

Na klávesnici není, dá se ovšem vložit (zde na fóru pomocí funkce "vložit speciální znaky").

Viz obrázek (jsou to tyto dva znaky: krátká a dlouhá pomlčka):

Datum: 02.11.16 11:30

- však ten nejdelší je speciální znak vložen zkopírování ...—

Datum: 02.11.16 11:38

Co máte přesně na mysli?

doplněno 02.11.16 18:10:

Ono to někdy funguje, a někdy ne (podívejte se do tématu, o kterém jsem psala v úvodním příspěvku – a to, bohužel, není poprvé). :(

Datum: 02.11.16 17:52

... přesně to co ukazuješ: – — oboje ( zkopíroval jsem to původně i z mapy znaků, co má každej ve windows) , toto je použito z těchto stránek ...

Datum: 31.10.16 00:44

Používáte jinou "pomlčku". *nevi* Respektive, to co jste použili, není pomlčka, nýbrž spojovník. Jinak jsem zjistila, že na poradně nějak špatně funguje i dlouhá pomlčka ( — ). Ale zřejmě jen někde... Nevím, čím to může být.

doplněno 31.10.16 00:51:

Místo dlouhé pomlčky se zobrazuje stejný znak jako místo té krátké. Ale, jak už jsem psala, není to pravidlem. Nevím, zda je chyba u mě, nebo je nějaká závada zde...

doplněno 31.10.16 01:00:

Naštěstí ne... :-D Nebo myslíte "noční šichtu" na poradně? No, už se také chystám do postele, neboť čas poněkud pokročil. Abych zítra vstala.

Datum: 31.10.16 00:55

Taky na noční? :)

Datum: 31.10.16 01:01

Jo, tak dobrou.*kafe*

Datum: 31.10.16 01:04

Dobrou noc :).

Uvidíme, zda někdo zítra na něco přijde; jinak budu muset také používat spojovník (a to vypadá v textu poněkud nepřehledně).

Datum: 31.10.16 16:00

Obraťte se na admina. "Závada není na Vašem přijímači" .-)

Nejspíš vložené "speciální znaky" mají problém s kódováním stránky. Když si nastavíte UNICODE, tak uvidíte sice pomlčky, ale neuvidíte interpunkci. Já bych to moc neřešil, protože en pomlčka, spojovník, em pomlčka nebo minus vypadá v textu stejně. Navíc drtivá většina z nás ani neví, že je mezi tím rozdíl. Zkuste:

pro n-pomlčku stisknout klávesovou zkratku ALT+0150 ( – ) a pro m-pomlčku ALT+0151 ( — )

Ohodnoceno: 5x

Datum: 31.10.16 16:28

No, pro mne tam ten rozdíl je – s pomlčkou ten text vypadá určitě lépe a hlavně přehledněji. ;) Spojovník se používá např. před příklonkou -li nebo v některých slovních složeninách. A pokud máte po takovém složeném výrazu vložit ještě další spojovník, je to takové... zkrátka divné.

Možná ty zkratky by mohly zafungovat – uvidíme. :) Zvláštní ale je, že třeba v tomto tématu vše tak jako tak funguje normálně.

-----------------------------------------------------------

Jinak se dívám, že moje téma přestěhovali. :-D Původně bylo ve Vzkazech, přáních a stížnostech. Možná by se tam mohlo vrátit, když to tak nemám jen já (tj. chyba není jen u mne)?

doplněno 31.10.16 17:14:

Já jsem Vás pochopila. Také to tak někdy dělám, když není zbytí, ovšem rozdíl tam bohužel vidím. Nemůžu si pomoci. Možná profesní deformace. :-D

doplněno 31.10.16 17:33:

Nj, ale tečky mají ještě trochu jiný význam než pomlčka... Zkusím používat ty klávesové zkratky, to mě dříve nenapadlo. *palec*

Datum: 31.10.16 17:03

Tím jsem chtěl říci, že pokud použijete spojovník s mezerama místo pomlčky (a naopak), nikdo si rozdílu nevšimne. Nebo tedy já píši odjakživa jen za pomoci pomlček. Navíc většina text. editorů tento nešvar automaticky opravuje.

Copak vidíte nějaký rozdíl, co se přehlednosti - jak sama píšete - týče?

Copak vidíte nějaký rozdíl, co se přehlednosti – jak sama píšete – týče?

Copak vidíte nějaký rozdíl, co se přehlednosti — jak sama píšete — týče?

Já myslím, že je to úplně jedno. Snad jen u náhodného výskytu spojovníku a m-pomlčky poblíž sebe může vzniknout pocit nějakého většího důrazu. Jinak to každý přehlédne.

doplněno 31.10.16 17:25:

Já v odlehčené konverzaci místo pomlček používám tečky. Např: Přijde mi to mnohem...jak bych to řekl...takové...že i čtenář pochopí mou drama...

...tickou pauzu :D V mluveném projevu si mnohdy vypomáháme slůvkem "ehmmmm" (Václav Benda) nebo i krátkou větou "zkrátka a dobře" (Stela Zázvorková) nebo "jde o to že" (můj otec) ... já zase používám v psaném projevu tečky *smich*

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.