Vyčištění sekavého notebooku Windows 7

Od: Datum: 29.10.16 12:01 odpovědí: 8 změna: 03.11.16 09:58

Ahojte,

někaká rada, jak jednoduše vyčistit Windows7 na notebooku Asus X550V? Není vyloženě zavirovaný, ale prostě taková ta klasika, bude zahlcená mezipamět, registry a různé kraviny na pozadí..

Je nějaká jednoduchá ověřená apka, jako kdysi byla Ccleaner apod? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.16 12:21

Dobrý den. Ale Ccleaner pořád existuje. Já ho používám.

Ccleaner

Ohodnoceno: 5x

Od: softik
Datum: 29.10.16 12:22

A je stále tak dobrý? Funguje dobře? Co je nejdůležitější promazat? Notebook se mi tak co 20-30 sekund seká a nedejbože, když se rozhodnu otevřít třeba najednou 2 okna a něco udělat ve třetím, to hodí i "okno neodpovídá), zkrátka práci kterou udělám na mém starém PC s XPčkama za hodinu, na notebooku dělám 2 hodiny.

Datum: 29.10.16 13:38

Taktéž používám CCleaner, ale to, že se Vám počítač kouše po 20-30s seká Vám asi nevyřeší. To už bych to viděl spíš na fragmentaci disku a že se Vám pouští automaticky naplánovaná defragmentace. Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Systémové nástroje -> Defragmentace disku -> Konfigurovat plán -> zrušte zatržení Spouštět podle plánu . Místo toho si nainstalujte třeba defraggler od stejné firmy jak CCleaner -> http://www.piriform.com/defraggler . A nechte to spustene treba pres noc. V zavislosti na velikosti disku to muze bezet x hodin.

Možná se Vám spouští i Windows update. V závislosti na výkonu NTB jej může tento proces umrtvit klidně i na pár hodin. Proto doporučuji spustit proces aktualizace ručně a vyčkat nežli se vyhledaji, stáhnou a nainstalují. Můžete zkusit doinstalovat i tuto záplatu : https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/3102810

V neposlední řadě můžete zkontrolovat vytížení systému přes srpávce úloh, kdy kliknete na spodní lištu pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vyberete správce úloh. Zde se přepnout na záložku PROCESY a zde kliknout nejdrive na sloupec Procesor (ted presne nevim, zda prvni kliknuti to seradi vzestupne a druhe kliknuti sestupne, ci opacne, ale cilem je seradit procesy podle nejvetsiho vytizeni.) To same udelejte ve sloupci pamet. Tim ziskate prehled o procesech, ktere vytezuji procesor a pamet a podle toho se muzeme zaridit dal. Podle nazvu lze urcit, co je potreba opravit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.11.16 14:57

Mockrát děkuji, ještě se zeptám, lze nějak zobrazit aplikace, které se spouštějí "po spuštění" jako tomu bylo třeba u XP? Jo a zjistil jsem, že mám Windows 8 :-D

Akorát jsem chtěl stáhnout ten program na defragmentování, ale píše mi to, no support.. Není to tím, že mám ty osmičky?

Datum: 01.11.16 15:01

A díval jsem se na ty procesy, a jsou v klidu na 1% ovšem teď, když je to v klidu, podívám se, až to bude zase zlobit, jeslti teda bude :)

Ale nelíbí se mi paměť, na to, že notebook jen tak leží a není ničím zatížený, má zaplnění 35%, nejvíce 146mb bere "Hostitel služby: Místní systém" a pak 79mb bere Antimalware Service Executable...

je tohle v pořádku?

Datum: 01.11.16 15:05

Jo jde, přes příkazový řádek zadáš msconfig a nebo jednoduše přes správce úloh/ klikneš na položku po spuštění a zašktneš si co chceš aby se po strartu spouštělo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.16 16:18

1) Nabídku programů po startu umí zobrazit i zmiňovaný CCleaner. Stačí se přepnout vlevo v liště na Nástroje a pak na Start. Uvidíte tady klíč v registru, kde je to zapsané, co je to za program, kde má uložené své spustitelné soubory a můžete odtud onen program odmazat, případně jen zakázat či povolit.

2) Ano. Může to být tím že je defraggler pouze pro Windows 10, 8.1, 7, Vista a XP

3) vytížení hostitele služby je normální. Ne každá služba má svůj proces a proto vyuzivaji prave proces svhost.exe .Ten může běžet třeba xkrát. Mě teď běží zrovna 16x. To je to, oč jsem psal prvně...tento proces se stará právě o služby aktualizací, defragmentace, síťových služeb atd atd...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.16 09:58

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.