Divné e-maily

Od: Datum: 07.11.16 14:17 odpovědí: 4 změna: 09.11.16 16:36

Mám PC s W10, antivirus Kaspersky. Internet od UPC a pošta upcmail.cz

Tento PC mám více než rok, a letos od května (= asi 5 měsíců) začaly do pošty přicházet e-maily, které mi oznamují, že byl nalezen a odstraněn nějaký virus: "Virus detected. Message has been cleaned."

Znění e-mailu je vždy stejné, ale předmět zprávy a odesílatel je vždy jiný. Myslím si, že kdyby to mělo původ v antivirovém programu, tak by odesílatel byl stejný (ale nemusí to tak být).

Někdy přijdou třeba 3 takové e-maily denně a jindy třeba 1 za týden a není to v návaznosti na e-maily, které dostávám od přátel (že by z nějakého e-mailu byl odstraněn virus), protože třeba celý týden žádný e-mail nepřijde jen ty divné o virech.

Tady uvádím poslední 4 (za včerejšek a dnešek) - předmět zprávy / odesílatel:

Bill / Kelly Maynard

Please vdrifi / Dewayne Doyle

Your shipmend / Rhonda Dillard

Financial documents / Brianna Ewing

Nevíte někdo co je to za e-maily a proč je dostávám? Případně co dělat, když takový e-mail dostanu?

Nejdříve jsem je označoval jako SPAM, ale chodily pořád, tak je soustavně trvale mažu.


doplněno 07.11.16 14:25:

Pri vložení původní otázky došlo ke smazání e-mailových adres, asi nastavením systému poradny. Proto zkusím adresy vložit ještě jednou a místo "zavináče" dám pomlčku - snad se do otázky dostanou.

Kelly Maynard

Dewayne Doyle

Rhonda Dillard

Brianna Ewing


doplněno 07.11.16 14:33:

Opět se tam e-mailové adresy nedostaly. Ještě jeden pokus s mezerami:

Kelly Maynard

Dewayne Doyle

Rhonda Dillard

Brianna Ewing


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.16 14:28
avatar

Taky to je spam, v horším případě to může být skutečně nějaký virus v příloze. Co s tím? Určitě nereagovat, neodepisovat, neotvírat, mazat. Jediná obrana je držet si svou adresu ,,v tajnosti´´. Prostě nikde ji nezveřejňovat, zcela jistě vynechat FB a podobné profláknuté weby. Já mám několik schránek, jedna z nich je právě pro zveřejnění, ale nepoužívám ji. Jednou za čas ,,vymetu bordel´´ a smažu to zgruntu. Naopak schránku, kterou používám pro komunikaci s firmou zná jen cca 6 lidí. Ta je zcela čistá a nic nevyžádaného na ni nechodí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jarekp
Datum: 07.11.16 14:46

Děkuji za odpověď.

V e-mailech žádná příloha není. E-mailové adresy jsou pro mě neznámé, pokaždé jiné - chtěl jsem je do otázky vložit, ale nejde to. Na e-maily jsem nikdy neodpověděl, ale není zrovna příjemné, že přicházejí.

Od: jarekp
Datum: 08.11.16 12:17

Dnes mi přišli další 2 stejné e-maily. Jako dosud nový předmět a nový odesílatel. V adresách odesílatele je nejen vždy jiné jméno (před zavináčej) ali vždy také jiný server (nebo jak se to jmenuje - za zavináčem).

Proč nešly vložit se jménem odesilatele i e-mailové adresy - nešla původní, ani když jsem místo zavináče dal pomlčku, ani když jsem mezi jednotlivými znaky udělal mezery. V otázce nebo doplnění vždy adresy byly, ale po vložení byly smazané?

Datum: 09.11.16 16:36
avatar

Pokud před jméno uživatele (pozor na správný tvar jména) přidáte zavináč např @yakub změní se na odkaz na konkrétního uživatele a nemůže být pochyb koho myslíte. Funguje pouze na registrované resp u jiných se nezobrazí jejich statistika. A protože ani jeden ze zmíněných spammerů zde nemá účet, tak se nezobrazil ani zavináč.

Zdroj: https://www.poradte.cz/faq/#15

A k těm mailům. Je to SPAM. Pokud to neumí odchytávat antispam UPCmailu, nainstaloval bych si nějakého poštovního klienta, který antispam už obsahuje a do něj nastavil Váš UPC účet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.