Asociace - WordPad blokuje *doc

Od: Datum: 23.10.16 03:29 odpovědí: 4 změna: 24.10.16 20:32

Mám W 7, a nainstalovaný officce 2010 // V asociacích "otevřít v programu" je pro (*.doc) pevně zakousnut "WordPad" a pokud dám "procházet" a zvolím např Winword.exe, tento sour se v nabídky souborů vůbec neukáže. WordPad nelze vyředit . Poraďte prosímj jak přiředit k souboru *.doc jiný SW. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.16 05:12

Ve složce v horní liště klikněte na nástroje → Možnosti složky → karty Typy souborů

=> vahledejte příponu .DOC → upřesnit a buď přidejte novou asociaci (třeba "upravit") a proklikejte se k Wordu; nebo jestli chcete Wordpad úplně zrušit klikněte na upravit a proklikejte se k Wordu. Nakonec nezapomeňte odkliknout "OK"

Ohodnoceno: 1x

Od: mikiop
Datum: 23.10.16 19:46
Zdravím! Děkuji za Váš čas. K Vaší radě: Není mi jasné ve kterém SW (programu) onu operaci provést?>>Ve složce v horní liště klikněte na nástroje → Možnosti složky → karty Typy souborů
Datum: 24.10.16 18:12

Jelikož máte Windows7, tak stačí jen kliknout na soubor *.doc pravým tlačítkem -> otevřít v programu -> zvolit výchozí program -> označit Word -> OK.

Můžete zkontrolovat i asociace jak píše @ivzez , ale její návod je pro windows XP, vy musíte jít jinudy... a to Start -> výchozí programy -> přidružit typ souboru.

Ohodnoceno: 1x

Od: mikiop
Datum: 24.10.16 20:32

yakub Děkuji za radu. Volby nastavení W 7 celkem ovládám. Vámi doporučovaná přiřazení jsem mnohokrát vyzkoušel včetně úprav v regidtru- ale bez výsledku. Jediný SW , který W 7 vidí je WordPad. (... a ten po násilném odatranění system promptně obnoví ) Mnou vyhledané a označené SW (Winword.exe, nebo sWriter.exe) prostě nevidí - jako by neexistovali.

Už jsem uvažoval o reinstalaci, ale jelikož jsem podobný problém mě již dříve u XP , rád bych znal příčinu.

Děkuji za zájem. Miki.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.