Poznámkový blok na plochu

Od: Datum: 22.10.16 15:59 odpovědí: 4 změna: 24.10.16 18:35

Hezké slunečné odpoledne,

chtěla bych vás poprosit o pomoc, sháním jednoduchý poznámkový blog, který bych si mohla dát na plochu. Velmi mi vyhovoval ve Windows 7 tady tento typ - http://magazin.stahuj.centrum…e-aplikace-systemu-windows-7/

Jenže já si stáhla ten nejnovější Windows a tato aplikace už tam není. Nemáte nějaké prosím tipy, kde bych mohla stéjný poznámkový blog nebo podobný abych si to mohla dát na plochu? Opravdu něco jednoduchého, protože teďka jak jsem prohledávala Windows aplikace, tak mi to nabízí ten jejich OneNote, která se mi vůbec nelíbí.

Děkuji moc za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.10.16 16:56

Dobrý den, má to být opravdu hodně jednoduché? Tak si na Ploše vytvořte nový textový soubor a pojmenujte ho Blok (nikoliv Blog, i když na názvu nezáleží). Potom kliknutím na tento soubor Blok.txt se tento otevře v aplikaci Poznámkový blok a můžete si tam zapisovat, přepisovat či připisovat - a vždy soubor uložit před jeho zavřením. Zdravím!

P.S. Nový text. soubor by měl jít vytvořit přes nabídku po kliknutí na Plochu pravým "myšítkem".

Ohodnoceno: 2x

Od: akym®
Datum: 24.10.16 18:26

Ale je tam ta aplikace – ve Start nabídce tato dlažka:

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.10.16 18:34

Nainstalujte si Desktop Gadgets For Windows 10 a máte zpět minaplikace z Win7. Můžete si stáhnout miniaplikace, včetně mnoha poznámkových bloků.

Datum: 24.10.16 18:35

Mám pocit, pánové, že @kristy11 hledá "rychlé poznámky" viz odkaz, který postovala, ačkoliv tomu říká "poznámkový blog", což je aplikace úplně jiná.

Nicméně i ve widnows10 jsou "rychlé poznámky" -> Stačí kliknout na "start" a začít psát "rychlé poznámky"

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.