Rozdělení paměti

Od: Datum: 21.10.16 22:14 odpovědí: 6 změna: 24.10.16 18:52

Dobrý den,
Nejdříve bych chtěl upozornit, že nejsem žádný pc expert a moc se v počítači nevyznám. Nedávno jsem dal počítač na přeformátování a ten mi byl v pořádku vrácen, ale s tím, že mám nyní pamět rozdělenou na místní disk C a místní disk D přičemž 8/10 paměti mám na D, lze nějak udělat abych měl veškerou paměť na c? Nebo jde si nějak nastavit aby se mi soubory stahovali na D, aplikace instalovali na D atp.?
Děkuji,

přeji příjemný zbytek večera..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pc®
Datum: 22.10.16 14:01

Jen doplním druhý odkaz od Slavco31.

Nevím jaký máte systém, ale u všech složek kam něco stahujete /Hudba - Obrázky - Filmy atd. / kliknete na vlastnosti a tam podle odkazu nastavíte cestu na D:/, tak jak je to na obrázku v uvedeném odkazu pro složku Downloads.

Samozřejmě každá instalovaná aplikace se ptá, kam ji chcete nainstalovat, takže si na disku D: vytvoříte složku (třeba) "Programy" a tam budete vše instalovat.

Rozdělení je správně, pokud "zhavaruje systém" nepřijdete o důležité věci na disku D: (fotky, filmy atd.)

P.S. Ti zručnější si to upraví v registrech.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 21.10.16 22:52
avatar

Dobrý den, já to zkusím upřesnit, resp. jak jsem to pochopil. Máte v počítači pevný disk (HDD) a ten je rozdělen na oddíl C a oddíl D. Oddíl C je menší a to je správně, protože tam máte asi jen OS (operační systém - asi Windows). Oddíl D je podstatně větší a slouží pro aplikace a ukládání souborů. Pokud chcete na oddíl D něco instalovat, tak si tuto možnost zvolíte při instalaci jednotlivých programů (tzv. cestu). Kam stahovat si nastavíte v prohlížeči. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.10.16 23:10
avatar
Tak jak to máš rozdělené, je to dobře. O věci které máš na D v případě nějaké hrubé závady v systému nepřijdeš ani kdyby se musely Windows nově instalovat. Jediný problém s velikostí místa na C by mohly představovat nějaké moderní hry náročné na místo. U některých nejde ani zvolit D jako místo pro instalaci a automaticky se instalují na systemový disk. Asi nebudeš pařmen závislák ale kdyby se stalo že ti místo na disku bude chybět můžeš třeba přes program partition magic nastavení upravit. I když lepší než zmíněný program je v takovém případě použít linuxové Cd a diskový nástroj Linuxu.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: jarina
Datum: 24.10.16 17:20

ano, instalovat lze na D.

A stahovat lze také na D. Automaticky ano - jen je potřeba to nastavit v daném browseru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 18:52
avatar

A nebo se dá přemapovat složky profilu (dokumenty, plocha, hudba, stažené položky, oblíbené položky, obrázky, ...atd) aby je systém přesunul na disk D. Vy nic nepoznáte, počítač bude pracovat a vypadat stále stejně, ale on bude mít složky už ne na systémovém disku, ale na datovém. Stačí na onu složku kliknout pravým tlačítkem myši, zvolit záložku umístění a přepsat cestu z C: na D:

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.