Nepracuje řadič SATA

Od: Datum: 19.10.16 19:10 odpovědí: 2 změna: 20.10.16 06:11
avatar

Kvůli rozšíření SATA portů jsem pořídil příslušný PCIe x1 řadič. Ovladače OK. Při zasunutém řadiči do slotu PCIe (bez připojeného disku) je problém v první řadě s nabootováním systému a za druhé, pokud se systém podaří spustit, dochází k jeho padání (zasekne se OS). Při vyjmutí řadiče vše OK.Jedná se o SATA s možností RAID, přičemž úmysl je zapojování jednoho šuplíkového disku při pravidelném zálohování. Nějaké nápady?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.10.16 21:09
avatar

Dobrý den, nápad bych měl, ale nejsem si jistý výsledkem, resp. že to pomůže. Vložil bych řadič do slotu a vyndal na chvilku baterku od BIOSu. Po vložení baterie zpět a spuštění PC je nutné opět BIOS uživatelsky nastavit. Takto jsem rozchodil přidaný modul RAM, který OS nechtěl přijmout. Zdravím!

P.S. PC musí být při manipulaci s řadičem a baterií vypnutý, ale to je snad jasné.


doplněno 20.10.16 11:50:

Nemáte zač. Dejte potom vědět, jestli to už funguje. Jinak, já nemohu nastavení BIOSu zálohovat, ale stejně si myslím, že minimálně čas budete muset nastavit sám. Také jde o to, jestli případné obnovení nastavení BIOSu ze zálohy nezhatí ten záměr, že manipulací s baterkou byl resetován.

Ovšem, nevím, co vše obsahuje ta záloha nastavení. Já bych si potom BIOS prošel a zaměřil se na pojem SATA (aby nebylo něco zakázáno).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.16 06:11
avatar

Díky Bene, to je taky dobrý nápad. Jako správného BFU mě tohle samozřejmě nenapadlo:-D S biosem problém nebude, mám verzi, jehož nastavení se dá uložit na flešku. Každopádně vyzkouším, než ten krám poletí do odpadu. Hezký den.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.