IE 11 virus identifikace

Od: Datum: 18.10.16 15:59 odpovědí: 11 změna: 20.10.16 00:57

Sám se mi spouští IE 11 s nějakou ruskou stránkou, která vyzývá k hazardním hrám. Taky se mi sama mění domovská stránka původně gúgl.cz, teď se to spouští zase s tou ruskou herní stránkou, občas je to tam i česky, vždycky nějaká bláznivá loterie.

Nakažený počítač není pracovní ani bankovní, používám ho jen na brouzdání na netu, koukání na filmy a tak. Není to bezpečnostní problém, je to jen otravné. Než to celé zformátuju, neví někdo co je to za neřáda, případně jestli jde nějak efektivně zlikvidovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.16 16:38

Zkuste sem vložit print obrazovky; měla jsem něco podobného (možná je to ono).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.16 17:15

No to já právě teď nemůžu.

Datum: 18.10.16 17:28

A nepamatujete si alespoň, co bývá napsáno v horním okénku (kde je adresa stránky)? Jinak mně od tohoto problému dobře pomohl antimalvare Zemana.

doplněno 18.10.16 17:51:

Možná byste si mohl z domácího počítače poslat ten print na email a zítra ho sem z toho pracovního vložit? Ony ty ruské malvare jsou celkem "profláknuté" - na (ruském) internetu je spousta návodů, jak se jich zbavit. Já jsem si s nimi také něco užila, ale už je snad klid. *uf*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.16 17:40

je tam taková trochu delší "adresa". Začíná to nějak na "t", nebo je v tom "t", ale nemůžu si přesně vzpomenout. Můžu psát jen z práce, protože zdejší syslové mě nevímproč můj domácí počítač blokují. Tak sem dám odkaz eventuálně zítra.

Datum: 18.10.16 22:06

Co jste naposledy instaloval? Sledoval jste celou instalaci, nebo jste ji jenom "automaticky odklikal"? Je možné, že jste si s některým programem nainstaloval nějaký doplněk do IE.

Datum: 18.10.16 22:13

Také myslím, že to tak mohlo být - stalo se to tak i v mém případě. Od té doby jsem opatrnější, protože zbavit se tohoto, byť "neškodného", viru nebylo pomocí bezplatných antimalware vůbec lehké... Mně opravdu pomohla až ta Zemana, o níž jsem dříve neslyšela (resp. její demoverze).

Datum: 18.10.16 22:52

...zkusit blokování samostaně otevíraných oken, a když ani to nepomúže, tak odinstalovat prohlížeč a znova nainstalovat ...

Datum: 19.10.16 22:54

Tak nakonec zabrala ta "zemana", počítadlo funguje zase normálně.

Datum: 20.10.16 00:54

*palec*

Datum: 19.10.16 23:20

Vidím, že už je problém vyřešen, nicméně pro budoucí čtenáře, nebo těm, kterým nepomůže tento software stačí, když spustíte body obnovy a vrátíte se o den, dva, týden, měsíc ...zkrátka do dne, kdy Vám počítač fungoval. Na uživatelská data to nemá vliv a máte jistotu, že se vrátíte do funkčního stavu bez toho, že byste si museli instalovat další "cizí" software, kde nemáte jistotu, že Vám pomůže.

Datum: 20.10.16 00:57

Nevím sice, jak je to možné, ale mně tento postup od zmíněného malware nepomohl. Také jsem to tehdy zkoušela a vrátila jsem se do doby, která min. o měsíc předcházela nakažení. Opravdu nechápu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.