Ve WinLiveMail nelze otevřít přílohu pdf

Od: Datum: 17.10.16 17:34 odpovědí: 10 změna: 23.10.16 15:24
avatar

V poštovním klientu Windows Live Mail nejde otevřít soubor pdf. Vždy to normálně šlo. Pokud pdf z pošty uložím tak jej otevřu. Nevím jakým zázrakem mi klient z ničehonic neotevírá pdf. Neví někdo co by pomohlo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.16 10:02
avatar

A jak jste byl zvyklý, že se PDF soubory otvíraly? Je totiž mnoho způsobů nastavení.

Buď máte v internetovém prohlížeči, který pro Windows Live Mail používáte, nastaven doplněk PDF , který otevře pdf soubory přímo v prohlížeči, nebo se prohlížeč zachová dle nastavení stahování souborů, kde jsou další dvě volby. Buď se soubor automaticky stáhne do předvolené složky, nebo se zeptá co se souborem udělat, kde jsou (aby se to nepletlo) další dvě volby. Soubor otevřít, nebo stáhnout.

Takže všeho všudy se to dá nastavit všelijak

Doplněk PDF :

Chrome: do adresního řádku napsat a spustit chrome://plugins/ Otevře se nová záložka, kde zkontrolovat, zdali je doplněk Chrome PDF Viewer aktivní a zda je zatržena volba "spouštění vždy povoleno"

Internet Explorer : Menu -> Nástroje -> spravovat dolňky Otevře se nové okno, kde je nejdříve nutné vlevo dole volbu Zobrazit: nastavit na všechny doplňky. Pak dohledat Adobe PDF Reader a zkontrolovat zda je nastaven na Povoleno.

Mozilla Firefox : Menu -> Nástroje -> doplňky (nebo CTRL+ALT+A) Otevře se nová záložka, kde vlevo vybraz zásuvné moduly a poté dohledat doplněk Adobe Reader a nastavit jej na vždy spustit. V novějších verzích už má mozilla prohlížeč integrovaný, takže ještě zkontrolovat Menu -> Nástroje -> Možnosti -> Aplikace -> dohledat řádek "Přenositelný soubor PDF" a nastavit jej podle přání (Zobrazit v mozille, uložit, zeptat)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.10.16 11:44
avatar

Takže pokud sem zadal chrome://plugins/ dostal jsem toto hlášení: Chrome PDF Wiewer (2 files), spouštění vždy povoleno je zaškrtnuto. V poštovním klientu si přece nic nenastavím. Nevím, nemůže být nějak nabouranej WinLiveMail? Je možný že přeinstalace by pomohla.

Datum: 18.10.16 15:21
avatar

Áha. Já nějak celou dobu myslel, že se bavíme o webovém rozhraní a jejich Windows Live Mailu - proto jsem taky popisoval nastavení všech prohlížečů. Pokud Vám nefunguje lokální aplikace, přeinstalace by mohla samozřejmě pomoci, ale nevím, zdali live mailu, nebo acrobat readeru (ci jine aplikace pro otvirani PDF). Mozna nejdrive vyzkousejte opravu systemu pomoci prikazu sfc

Kliknout na start -> napsat cmd -> kliknout na nej prav.tlacitkem, zvolit "spustit jako spravce". V nove otevrenem okne napsat sfc /scannow a spustit enterem. Probehne kontrola systemovych souboru a pokud tohle nepomuze, teprve bych preinstaloval obe aplikace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 17:21
avatar

OK. Zkusím to. Jde jen o otevírání pdf přímo z poštovního klienta, ne z webu - tam to normálně jde. Zkusil sem ještě opravu Acrobat Readru i Windows Essentials/v tomto balíku je WinLiveMail. Ale nic. Ještě zkusím ten postup co píšete, opravu systému a znovu zkusím oba programy opravit.

Datum: 18.10.16 18:36
avatar
Tak jsem to projel v cmd tím příkaazem = nebylo nalezeno žádné narušení integrity, zkoušel sem i instal CD Win7 - repair, oprava Windows Essentials, nic. Reader nemá cenu opravovat, ten je OK, PDF z webové stránky nebo z disku normálně otevřu, nejde jen z toho poštovního klienta. Poštovní program jsem dal jen opravit, jediný co ještě zkusím, odinstalovat ho a znovu nainstalovat.
Datum: 19.10.16 22:19
avatar

Při pátrání po problému jsem se nalezl další vodítka. Údajně mají tento problém lidé, kteří udělali upgrade z windows 8 na windows 10. Dále mají ten samý problém uživatelé s internet explorerem 8.1.

Sám píšete "vždy to normálně šlo". Můžete popsat stav, kdy to ještě šlo VS co jste s PC dělal, že už to nejde?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.16 23:24
avatar

Nedělal sem nic. Mám Win7, jedině že by nějaká aktualizace? Nic sem neinstaloval, nedělal žádnej upgrade a pod. Normálně to jeden šlo, druhý den ne.

Datum: 19.10.16 23:43
avatar

Tak buď můžeme pátrat co, proč a jak -> Tento počítač -> spravovat -> prohlížeč událostí -> a tady se prolézat logama systému, aplikací, antiviru atd...

nebo

můžeme spustit body obnovy -> Start -> napsat rstrui (enter) -> a ve spuštěném programu se vrátit v den, kdy PC ještě fungovalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.16 09:54
avatar

Vidím to jako jediný řešení, bod obnovy. Nebo zkusit tu přeinstalaci (ještě sem ji nedělal) WinLiveMail. Dělal jsem jen opravu. Musí to být v tom pštovním klientu, kdyby byl navalenej Acrobat tak žádný pdf neotevřu, já ale pdf z disku nebo z www stránek otevřu.

Datum: 23.10.16 15:24
avatar

Vracím se k naší debatě ohledně otevírání PDF v poštovním klientu. Už sem tomu nevěnoval ani pozornost a teď náhodně sem klikl na přílohu v poště a ono to normálně jde.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.