Jak přesunout upravený soubor ve Windows 10

Od: Datum: 17.10.16 08:05 odpovědí: 10 změna: 17.10.16 19:09

Zdravím, prosím o radu jak postupovat v této záležitosti.Mám nainstalovaný Windows 10, kde je možnost psát či kreslit do textu i obrázků /malování/.Můj problém je to, že po označení v textu nebo malování neumím změnu přesunout do dokumentů nebo obrázků či jinam tak, abych se souborem mohl dále pracovat a hlavně pak odeslat.Díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 17.10.16 08:19

označené pak soubor a uložit jako xyz, no a pak třeba tento soubor spustit a označit vše a to zkopírovat kam potřebuješ, následně upravený soubor uložit pod původním nebo jiným názvem

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.10.16 08:52

Můžete to popsat trochu jinak? Vůbec nerozumím oč se snažíte. Pokud označíte kurzorem text za pomoci levého tlačítka myši (používá se výraz "zamodřit" ), tak aby s textem šlo dále pracovat, tak musíte počítači sdělit, že si text má pamatovat. Pro to slouží funkce "kopírovat" , kterou vyvoláte kliknutím pravého tlačítka na zamodřený text (nebo stisk klaves CTRL+C) . Pak už se stačí přepnout tam, kam chcete text vložit ( Nový dokument, email, poznámkový blok ...) a opět za pomoci pravého tlačítka vyvoláte funkci "vložit". (Nebo stisk klaves CTRL+V)

Ne každý text jde ale kopírovat. Nektere dokumenty mohou tuto funkci mit schvalne vypnutou. Z obrazku text vykopirujete pouze rekognizaci textu (specialni programy na OCR). Na internetu zase musíte dávat pozor na tvar kurzoru myši. Bud je sipka ( bezny normalni stav), nebo mala rucicka ( internetovy odkaz), nebo prave vyber textu vypadajici jako tiskace patkove velke I. Takze dokud se nad textem (kdekoliv v PC : na internetu, v mailu, ve hre, v programu...) neobjevi nad textem tento kurzor, tak s textem nemuzete pracovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.16 09:49

Jedná se mi o případ, kdy výšeuvedená metoda nefunguje, na objektu, se který chci pracovat se mi objeví křížek, který má na konci ramen šipky.

Datum: 17.10.16 11:54

To je kurzor pro přesunutí.

A s kterými programy "to" děláte? A hlavně o "co" se snažíte? Takhle budem pořád tápat, proč Vám někde něco nejde, protože možná se pokoušíte udělat něco, co z principu udělat ani nejde.

Datum: 17.10.16 14:01

Patrně máte pravdu, že to už možná z principu nelze udělat.Budu to dále zkoumat, díky za snahu mi pomoci tento problém vyřešit.Za snahu dávám bod.

Datum: 17.10.16 15:41

Já bych dala přednost slovu "označit". Ne každý ponechává původní nastavení, takže označený text nemusí být podbarven modře...

doplněno 17.10.16 17:22:

Jakube, já vím a znám samozřejmě i "zamodřit". Myslela jsem spíše na čtenáře, kteří na výraz nemusí znát, a kterým někdo mohl nastavit jiné barevné schéma. Ti by marně mohli hledat, co mělo zmodrat...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.10.16 16:12

A já si myslím že v určitých případech by si uživatel měl aslespoň přečíst nějakou příručku k používání PC a svého OS ,aby se dozvěděl základní věci .

Datum: 17.10.16 16:42

Máte pravdu... může to mít klidně zelené, ale prostě se tomu slang.říká zamodřit jako se vysavači říká Lux a dodávce Transit atd aneb ustálené spojení, které má svůj zažitý význam

ps: slovo "označíte" jsem použil nejdříve, teprve pak jsem napsal, že se tomu říká zamodřit.

Ohodnoceno: 1x

Od: akym®
Datum: 17.10.16 18:24

Až úpravu budete chtít "přesunout do dokumentů", jak píšete, tak jí z toho Malování musíte uložit klepnutím na ikonku paměť. karty, viz obr. Vyskočí okno s možnostma, kam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.