Klavesnice na notebooku

Od: Datum: 17.10.16 08:03 odpovědí: 7 změna: 17.10.16 15:51

Dobrý den prosím Vás mám notebook ASUS a děti mi na klávesnici něco pomačkaly a když chci něco napsat píše mi to nesmysly a jednou velke a pak male i když mam vyply Capslk nevím si už rady, udělala jsem i továrni nastavení ale stále to píše co chce, může te mi poradit? děkují

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.16 08:16

Zřejmě došlo k fyzickému poškození klávesnice. Zůstala zamáčklá některá klávesa. Pokud to píše nesmysly, tak zřejmě ALT, CTRL, SHIFT. Můžete to zkusit nějak promačkat, jestli to nepovolí, ale pokud to nepomůže, tak asi bude klávesnice na výměnu.

Ohodnoceno: 1x

Od: alena
Datum: 17.10.16 08:23

Děkují za radu ale nejdeto:( ještě ktomu když zmáčknu Capslk mi to píše Eš pořad dokola chjo ten notebook mam tyden a děti hrali hru a přitom tam něco pomačkaly.

Od: ben®
Datum: 17.10.16 08:23

Dobrý den, jedna možnost je, že je klávesnice poškozená. Pokud máte možnost, tak k NTB připojte externí klávesnici a uvidíte, jestli ta funguje dobře. Možná máte jen nastaveno jiné rozložení klávesnice (nebo jiný jazyk) - to by zřejmě tovární nastavení vrátilo zpět. Můžete zkusit i Obnovení systému (to zřejmě nepomůže) a vyčistit NTB antivirem. Neuvádíte, jestli se tak děje pouze v určitém programu nebo při každém psaní. A také je možno vyndat na chvilku baterku z NTB a potom ji tam zase dobře vložit. Tak, něco vyzkoušejte. Zdravím!

doplněno 17.10.16 08:37:

alena - tak to dětičky do klávesnice hodně bouchaly. No, jestli to nerozchodíte tím promačkáváním kláves, tak bude asi reklamace obtížná.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.10.16 08:27

dobrý den děje se to při každem psaní na seznamu na všem,ale když dam klavesnici na obrazovku tak to funguje správně. dělala jsem obnoveni systemu ale nepomohlo to zkusím teda připojit klávesnici a uvidím.

doplněno 17.10.16 08:32:

připojena klavesnice funguje správně. je to něco s klavesnici na notebooku

Od: jmlc®
Datum: 17.10.16 08:55

na svém NTB jsem už dvakrát měnil klávesnici - je to relativně jemná mechanikoelektronika - takže se lehce stane, že už to nikdo neopraví - jedině výměna klávesnice. Bohužel, klávesnice stojí často přes 1000,-.

Alternativní řešení je mít klávesnici přídavnou za pár korun, napojit do USB nebo mít bezdrátovou a fungovat přes ni.

Datum: 17.10.16 09:02

A nevylily deticky spis nejakou tekutinu do klavesnice? Priznaky a chovani na to presne sedi. Klavesnici pro konkretni typ Asusu sezenete lehce pres internet. Stoji do 1000kc a vymenu zvladne zrucnejsi clovek do pul hodky. Youtube je plny videonavodu.

Datum: 17.10.16 15:51

Ne nevylily byla jsem u toho jak natom hrali,ale dnes jsem byla u mechanika co opravuje notebooky a řekl mi to co vy tady všichni vyměna klavesy pač to vypada že děti nato víc tlačili a něco tam polamaly chjo no, ale cenu klaves mi řekl na ten notebook 2000kč

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.