Proč nejde otevřít Open Office na win XP?

Od: Datum: 12.10.16 10:53 odpovědí: 7 změna: 13.10.16 11:07

Prosím pěkně, program se mi hned minimalizuje dolů na lištu a nejde obnovit, případně maximalizovat. Přeinstalace nepomohla a obnovení systému na starší datum taky nějak nejde. Díky. Já vím, XP, příští rok se už bude upgrejdovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.10.16 11:03

zkuste starší vydání Openoffice nebo Libreoffice - některé novější již nemusí být pro XP určeny.

doplněno 12.10.16 11:05:

a ještě mne napadá - nemáte (neměl jste) na PC nainstalovány MSoffice? Pokud ano, potřebujete je kompletně odinstalovat - nevím proč, ale když jsem měl koupený PC a zjistil jsem nelegální MSOffice, při instalaci LibreOffice mi to nefungovalo až do odinstalace MSO.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.16 11:06
Zdravím,
jakou máte v současnosti verzi Apache OpenOffice?

Datum: 12.10.16 12:26

Open Office 4.1.1. Chodilo to nejmíň 5 let, Ms Office jsem nikdy neměl. Vlastně mi to dělá i Průzkumník.

Datum: 12.10.16 13:15

Jak píše kolega výše, chce to nejdříve zkontrolovat, zda-li vám do PC někdo nebo něco nenatahalo jiný balík kancelářských aplikací. Stačí i jejich rezidua po neúplné odinstalaci. Děla to fakt neplechu. Já systém umývám CCleanerem.

Dále bych zkusila vyresetovat AOO uživ. profil: (zazálohujte si, uschovejte důležité dokumenty, písemnosti na flešku, máte-li nějaké, kdyby náhodou)

1) OpenOffice povypínat, pozavírat, běží-li na tajňačku (oznamovací oblast, správce úloh ctrl+shift+esc)
2) Máte-li Total Commandera -> dočasně umožnit vidět skryté složky (Konfigurace, možnosti, zobrazení, zaškrtnout "zobrazovat skryté a systémové soubory")

2.5) Nemáte-li TC, tak -> Průzkumník Windows/Uspořádat/Možnosti složky a hledání/Zobrazení/Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky <- (mám Wokna 7, snad se WinXP rozhraní tolik neliší)
3) Najít složku USERS (disk C, standardně)/rozkliknout User/PC jméno/AppData/Roaming/OpenOffice/4/přejmenovat "user" na "xuser"
4) Zkusit otevřít dokument, jestli se AOO zmátoří.

Pak jedině prubnout nejčerstvější verzi OpenOffice anebo portable verzi, příp. dejte šanci alternativě LibreOffice

Datum: 12.10.16 13:08

Pokud je to PC na domácí použití, office, filmy, fotky, internet, není třeba už taky vhodný čas na změnu operačního systému na něco modernějšího? A nečekat až na příští rok?

doplněno 12.10.16 13:20:

Já jen že LibreOffice jsou v ubuntu základní součást, a přeinstalace systému vám možná zabere míň času, než trápení se a laborování se vzpurnými XP.

Datum: 12.10.16 16:06

Moc všem děkuju za snahu a omlouvám se !

Najednou mne to trklo. Před dvěma dny jsem poprvé pracoval na dvou monitorech současně. No a když mám vlevo plochu Win, kancelář jsem měl přetaženu na pravém monitoru. A ten jsem měl vypnutý a otvíraly se dokumenty tam.

Datum: 13.10.16 11:07

V poho, hlavně, že všechno fachá, jak má. *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.