Co mi zaplnilo internetová cache?

Od: Datum: 06.10.16 09:46 odpovědí: 6 změna: 17.10.16 17:12
avatar

Před dvěma dny se mi značně zpomalil počítač, ale protože jsem ho čtyři dny nazpět čistila CCleanerem, nanapadlo mne to zkusit znovu. Dne ráno mne systém sám upozornil a po ukončení analýzy jsem byla značně překvapena. Už je to v pořádku ale zajímá mne, co to mohlo způsobit, protože jsem nic mimořádného nedělala. Přikládám screen po analýze a po ukončení čištění. Věděl by někdo? Díky :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.10.16 10:28
avatar

Dobrý den, zkuste si vzpomenout, jestli jste něco nového do PC neinstalovala. Také se mohlo nedokončit (přerušit) nějaké stahování (např. filmu) nebo se "kousl" přehrávač při jeho přehrávání či zatuhla nějaká spuštěná hra. Ovšem, jestli máte zapnuté automatické aktualizace OS, tak by to mohlo být i tím - podívejte se, kdy byla poslední. Zdravím!


doplněno 06.10.16 12:13:

Používáte často prohlížeč Edge a jeho zaplnění je vcelku normální. Ovšem, v TEMP bylo 456 souborů a největší položkou jsou Zbytky souborů v paměti. Takže, z toho jsem vycházel. Jinak, já jsem pod OS Windows použil CCleaner před každým vypnutím PC (a on potom hezky a bez problémů nabíhal).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.16 11:49
avatar

Nic nového jsem neinstalovala, nic nestahuji ani nepřehrávám a poslední aktualizace byla 14.9.2016. Taky zdravím :)

Datum: 06.10.16 18:00
avatar
S čím jste před tím čištěním pracovala a co (které propgramy) Vám běží souběžně s CCleanerem?
CCleaner může vyčistit jenom to, co neblokují jiné programy. Běží-li některý program souběžně s čištěním, nelze odstranit např. zbytky souborů v paměti.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.16 19:39
avatar

Díky, ale ono mne to samo upozorní, že mám všechno zavřít a tak by souběžně nic běžet nemělo. Vzpomněla jsem si, že jsem teď někdy měla upozornění, že byl odstraně škodlivý software, tak se podívám, kdy to přesně bylo. Nezdá se mi ale pravděpodobné, že by zůstával v mezipaměti.


doplněno 17.10.16 12:25:

Po 11 dnech vypadá analýza takto :

Datum: 17.10.16 17:01
avatar

Plnící se Microsoft Edge Cache je problém, s kterým se potýká na internetu vícero uživatelů. Zatím jsem nenalezl žádné řešení. Dělal jsem pokusy a nepřišel jsem na to - u mě se chová korektně. Vymažu CCleanerem - vše prázdné. Spustím youtube.com přes Edge - v Cache se mi objeví několik složek jejichž počet i velikost souborů je stejná jako když pustím znova CCleaner (cca 102 souboru o celk.velikosti okolo 5MB) To si myslim, ze je normalni stav. Vyzkousejte kolik "nakesuje" Edge Vam.

Možná by stálo za to se do té Cache podívat, co se Vám do ní ukládá Vám.

Tento počítač > C: > Users > patronka > AppData > Local > Packages > Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe > AC > MicrosoftEdge > Cache

Tento počítač > C: > Users > patronka > AppData > Local > Packages > Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe > AC > #!001 > MicrosoftEdge > Cache

Tento počítač > C: > Users > patronka > AppData > Local > Packages > Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe > AC > #!002 > MicrosoftEdge > Cache

Podle stupně naštvanosti bych pak buď problém ignoroval a mazal pomoci CCleaneru, nebo bych naplánoval automatické promazávání tohoto adresáře a v nejkrajnějším případě i zakázal zápis do tohoto adresáře neboli odebral práva uživateli SYSTEM. Je to přeci jen internetový prohlížeč, takže by to na vliv PC nemělo mít vliv. Otázkou zůstává "co" to udělá. Zkuste nějaký čas používat místo Edge stařičký Internet Explorer nebo Mozillu.


doplněno 19.10.16 22:26:

EDIT: zpětně pro další čtenáře jen doplním, že uživatelka sdělila, že na internetu tráví většinu času na PC a tím se vysvětluje i plnící se cache prohlížeče... pro mne vyřešeno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.16 17:12

léta kašlu na analýzu v ccleaneru a dávám ronou spustit. Stejně bych tomu nerozuměl . Zrovna tak při čištění registrů nedělám zálohu, a vše je ok. A kdyby se to podělalo tak znovu instalačku, nebo ještě tedy jiné kroky.Takže si myslím že Vás to vůbec nemusí trápit- to je pro Patronku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.