Neočekávané vypnutí počítače

Od: Datum: 04.10.16 19:26 odpovědí: 8 změna: 06.10.16 19:06

Mám problém.

Mám notebook, který běží 24 hodin každý den nepřetržitě. Na něm je zapnutý program, který stahuje data z meteostanice a posílá na web (www.pocasijesetice.cz).

Poslední dobou se notebook neočekávaně vypíná a pří startu notebooku se objeví chybová hláška (v příloze).

Děkuji mnohokrát za radu, jak problém odstranit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.16 19:29

...přikládám screen obrazovky

Datum: 04.10.16 20:25
Zdravím,
nedávno mě postihl tentýž problém a nakonec jsem zjistila, že "modré smrti" způsobovaly nové GPU ovladače od Nvidie. S pomocí Googlu vypátráno vlákno s mojí verzí driverů na redditu. Zde se zjistilo, že je vadná a nestabilní (v364.72). Nahrazeno starší, stabilnější variantou a všechno v cajku.
Zkuste se též mrknout, zdali zrovna ta vaše verze není problémová.
AMD/ATi Catalyst či Nvidii GeForce Experience aplikaci byste měl mít v pravém dolním rohu, příp. na ploše. Pokud ne, tak stáhnout z ofiko webů (podle toho, na čem frčíte).
btw. Doporučuji u grafiky zrušit automatické instalování aktualizac, ponechte manuál. Je lepší si nejdřív verzi proklepnout na fórech než ji vpustíte do systému.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.10.16 22:57

Jako první bych začal asi teplotou. Mrknout, vyfoukat (ideálně oddělat dekl aby se dal pořádně vyfoukat CPU chladič ) a pak se uvidí.
Mimo téma, noťas není úplně nejvhodnější na tento provoz i když má své výhody...

Datum: 06.10.16 15:35

Prach v netbooku není a ani se nezahřívá.

Po 8 hod. odpočinku jsem ho zapnul a vše se zasekává - tedy trvá dlouho než se něco otevře na cokoliv kliknu ->> netbook zamrzá.

Už nemohu téměř ani kopirovat - při kopírovánínotebo zamrzne.

Prosím, poradíte mi někdo?

Děkuji mnohokrát.

Datum: 06.10.16 16:10

Tak teď už mi nejde notebook spustit vůbec.

Při startu je modrá obrazovka ... a probíhá oprava systému již 15 minut.

Co dále?

Datum: 06.10.16 16:18
Vyskytuje se zamrzání i v nouzovém režimu/safe modu se základními soubory a ovladači, které jsou potřebné ke spuštění systému Windows?

Datum: 06.10.16 18:36

Při vyvolání nouzového režimu pc načítá soubory, ale po cca 1 munutě se zobrazí, že počítač nelze spustit a následná hláška zkontrolujte hardware a software.

Děkuji mnohokrát za rady jak dále postupovat.

Datum: 06.10.16 19:06

Disk K.O.? Podle tohoto popisu jo, ale to vypínání by na to nesedělo.

Pokud už ani nestartuje tak zkusit vyndat disk a zkusit jako druhý někde v PC, případně otestovat, kouknout na S.M.A.R.T. disku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.