Web zdarma či za nízký poplatek

Od: Datum: 04.10.16 02:56 odpovědí: 5 změna: 04.10.16 17:52
Existují různé šablony, dle nichž se mohou snadno sestavit a zveřejnit webové stránky o malé kapacitě a ještě k tomu v češtině a zdarma. Například Webnode.cz
Mě to ale nestačí, chtěla bych něco více, kam se vejde více informací a fotografií, případně i video. Má to ale háček. Za větší možnosti už chtějí zaplatit, já ale nechci zbytečně vyhazovat peníze, protože mám k dispozici jenom důchod. Navíc neumím anglicky, takže se moje možnosti zužují (moje generace se učila pouze rusky).
Neznáte, prosím, nějakou možnost, nějakou jinou dobrou šablonu či něco jiného, podle čeho zřídit webové stránky o větší kapacitě, s návodem v češtině a za nízké náklady? Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xart®
Datum: 04.10.16 08:44
avatar

V čechách je pokud vím většina takových webů, které požadujete s omezeným prostorem (tak do cca 200 Mb), pokud chcete větší prostor na fotografie a videa, tak si bohužel musíte připlatit.

Jedině si vytvořit variantu webu zdarma, videa dávat na youtube a pak je na webu sdílet a fotografie buď hodně zmenšovat a nebo si vytvořit galerii třeba na http://www.rajce.idnes.cz/ . A nebo se web vyprdněte a vše dávejte na nějakou sociální síť, třeba facebook .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 04.10.16 17:11

Taky jsem přemýšlel poradit dát velké soubory na stránky, které se na to specializují (zmiňované Youtube, Rajče, ale jsou jich pochopitelně stovky) a na webu zdarma mít jen vlastní text s odkazy na ty obrázky/videa (budou se zobrazovat na jedné stránce, jako by to vše bylo na tom webu zdarma).

Nebo si založit účet na nějaké tzv. sociální síti (Facebook, Instagram, Snapchat, ...) a tam vše umístit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 17:01
avatar

Co všechno byste chtěla na web dávat? Na neplacené služba se nelze stoprocentně spolehnout. Poskytovatel může podmínky služeb (z)měnit, (částečně) zpoplatnit apod.

Nikde nemáte záruku, že se Vám vložený obsah "neztratí".

Škoda by v takovém případě mohla přesáhnout částku vynaloženou na vlastní doménu (cca 200 Kč ročně, v ceně je i vlastní e-mail) s hostingem (zde jsou velké rozdíly, cena závisí na tom, co od hostingu budete požadovat).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kakamila
Datum: 04.10.16 17:20
Taky si můžete koupit doménu,zajistit kvalitní připojení na internet a provozovat svůj "vlastní" server.Jen koupíte počítač,necháte si to někým sprovoznit a pak už jen platíte Čezu tisíce za elektřinu...a vo tom to je.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 04.10.16 17:52

chtěla bych něco více, kam se vejde více informací a fotografií, případně i video

Ať si můžeme udělat představu: kolik "informací" a obrázků (vlastní fotografie? z mobilu?) máte na mysli? Má to být spíše soukromého rázu (pro rodinu, pro blízké přátele) nebo to je spíše pro veřejnost (např.historické informace o nějaké události apod.)

Nechci, abyste platila zbytečně za něco, co se běžně pořizuje zdarma. Stovka měsíčně za osobní stránky mi přijde moc.

Na Webnode jsem nenašel jejich limit na velikost místa a měsíční přenos.

Možná váš poskytovatel připojení k Internetu nabízí místo pro schránky zdarma.

Rada: uchovávejte si u sebe na disku doma kopii stránky (originály souborů). Při např. zrušení té služby nebo objevení lepší, svoje soubory jen jednoduše nahrajete na (tu) jinou bezplatnou službu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.