Místo diakritiky jen otazníky

Od: Datum: 03.10.16 21:44 odpovědí: 7 změna: 04.10.16 15:41

Dobrý večer, mohu se zeptat jak elegantně vyřšit tento problém. Místo diakritiky se mi zobrazují pouze znaky otazníku (). Jedná se o webovou stránku, nikoliv o textový editor. Konkrétně stránky http://eldel.cz/

Děkuji za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.16 22:14

Dobrý den, zkuste ve vašem prohlížeči změnit znakovou sadu textu. Např. ve Firefoxu je to pod Zobrazení - Znaková sada textu - Středoevropské jazyky.

doplněno 03.10.16 22:37:

Ano, když přepnu zobrazení na středoevrospké jazyky, tak se text zobrazí čitelně. Což nemění nic na faktu, že jsou ty stránky nakódovány špatně. Standardně mám nastavenou sadu Unicode a ta tento web zobrazuje špatně.

doplněno 03.10.16 23:48:

Koukám na to přes standardně nainstalovaný Firefox, tady je ukázka:

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.10.16 22:24

Zkouším to i pro jiné než středoevropské jazyky, ale bohužel. Vám to funguje?

doplněno 03.10.16 23:36:

Pravděpodobně máte asi v prohlížeči něco, co já ne. Zkoušel jsem to i v Opeře a bez výsledku. Vypínal jsem, zapínal jsem program, aktulizoval stránky, zkoušel všechny možné kódovní a nic. Každopádně tisíceré díky za pomoc. :)

Od: ctenar
Datum: 04.10.16 01:24

Stránka je kódována dobře. Mají tam uvedeno (viz Zobrazit zdroj stránky):

meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250"

Po ručním přepnutí do tohoto kódováná v menu prohlížeče (Zobrazení - Kódování - Windows-1250) se stránka zobrazuje v pořádku. Mělo by se to ale přepínat automaticky. Teď v rychlosti chybu najít nemůžu.

Co používáš za oper.systém a prohlížeč? Možná nemáš nainstalovaný font v daném kódování.

Datum: 04.10.16 10:32

Tak včera mi to nešlo mou hloupostí, hledal jsem znakovou sadu v Moľnosti → Obsah → Rozšířené. Teď uľ vše funguje.

Mockrát díky. :)

Datum: 03.10.16 22:20
Řekl bych, že závada není na vašem přijímači. U mě to samý.

Datum: 03.10.16 22:26

Ačkoliv rád slyším, že závada není u mě, tak mě to zvláště netěší.

Datum: 04.10.16 15:41

Souhlasím s odpověďmi výše. Ani mně se stránka nezobrazovala korektně, musela jsem ručně nastavit kódování Windows-1250. Zajímalo by mne, proč se u někoho zobrazuje nekorektně (proč některý prohlížeč místo uvedeného použije kódování UTF-8). Uvedení znakové sady ve zdroji na první pohled vypadá správně...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.