Totálně blbne VGA redukce

Od: Datum: 03.10.16 10:26 odpovědí: 6 změna: 21.01.17 14:47

Prosím o radu s prapodivnou redukcí z miniDisplayPortu s výstupy na HDMI,DVI a VGA. Chová se za určitých podmínek bez problému a za jiných blbne.

Onen problém nastává, pouze za podmínek, kdy je výstupem VGA (projektor nebo monitor) a redukce je zapojena do tohoto notebooku. Stává se to, že jako by se kontektor neustála zapojoval a vypojoval, je slyšet zvuk připojení a odpojení hardwaru, nejvíc to blbne v režimu Rozšířit. problikává na ntb LCD jeden snímek a pak černá obrazovka asi 1x za sekundu. V režimu jen 2. monitor nebo Klonovat se to někdy podaří zapojit, ale třeba po 30s až 5 minutách to začne taky blbout. Prostě k nas*ání.

Problém není na jiných výstupech (HDMI) a nebo na jiném (testoval jsem jen 1)notebooku (na libovolných výstupech).

Podle mě by problém mohl být v nějaké komunikace mezi monitorem a miniDP řadičem v notebooku, kdy vrací špatné data o dostupných rozlišeních, případně se ji vymýšlí.

Poradíte, jak zprovoznit VGA výstup na té redukci na tom notebooku?


doplněno 03.10.16 10:41:

Doplňuji: 1.Sekání začne i když zapojím redukci s vga kabelem do monitoru, bez připojeného napájení dokonce! , 2. Sekání pokračuje do té dobe než vypojím redukci a ne jenom kabelu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dextel
Datum: 03.10.16 21:18

Je to fakt otravný problém.

Od: dextel
Datum: 20.10.16 14:47

Poradíte s tím problémem? Je zvláštní, že na linuxu (když ho nabootuji místo windows) to jde bez problému

Datum: 20.10.16 16:53
avatar

Možná je to jen špatný kontakt. Může být poškozený konektor, nebo je vada přímo v té vaší redukci. Dělá to už od začátku, nebo až časem? Jestli byla nedávno kupována, tak reklamujte... Jestli jste si na 100% jist, že v linuxu je vše ok, tak bude problém logicky softwarový... Skuste aktualizovat ovladače grafické karty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dextel
Datum: 20.10.16 19:46

Právě ta nedávná úspěšná zkouška v linuxu tohle rozsekla, když to tam jde bez problému (ale ještě to neznamená, že je v pořádku, třeba jen linux umí nějaký známý bug obejít), blbne to od začátku, reklamace nepřipadadá v úvahu po roce od zakoupení na ebay.

Podívám se na ten driver.

Od: dextel
Datum: 04.11.16 17:39

POZOR: novinka: pokud mám nemám připojené žádné USB zařízení , tak se ty výpadky hodně utlumí, dochází k 1 za minutu například. Pokud zapojím USB 3.0 věc (hub+ethernet), ihned se to začne chovat, jak popsáno (výpadky jsou tak 1/ sec, nedá se ani psát , hýbat myší), stejně tak jako USB 3.0 čtečka nebo flash. Pokud USB 2.0 myš, tak výpadky jsou tak 1 za 10 s (a dá se normálně pracovat, )

Nevíte, kde může být problém? Mám podezření na nějaký podivný problém s USB nebo napájením. Prověřím to i vlinuxu s USB, tam jsem to nežkoušel

Od: dextel
Datum: 21.01.17 14:47

NOvé info: při zapojení v tabletu to neblbne, jen při zapojení do klávesnic.doku

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.