Wifi router - jak na spravny vyber

Od: Datum: 27.09.16 20:39 odpovědí: 8 změna: 29.09.16 01:08

Zdravim.
Poradil by mi někdo prosim nějaky wifi router do domacnosti? Cena do 1000kc.
Mam znameho, počitačovy manik, ale ten mi doporucuje jen stroje za 2500 a vyš. Ano, pro něj to vyznam ma, ale ja jsem obyčejny uživatel, ktery chce využivat rychlost internetu na maximum.

Ja mam změřenou rychlost a ta je 30MB, nyni mam nějaky nejlevnějši TP LINK, ktery to nezvlada.

Bylo mi řečeno, že mam hodně sousedu s wifi routerama , ktery mi kazi signal nebo něco takoveho, proto by bylo lepší si pořidit dvoupasmo s 5ghz a 2.4 ghz.
Prosim tedy o rady co si pořidit.
Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.16 21:27

Dneska už bych nešel do routeru, který neumí 1Gbps WAN a pokud byste si cca pětikilčo připlatil, tak můžu doporučit model TP-LINK TL-WR1043ND. Jestli je pro vás důležitý dual band, tak TP-Link Archer C2. Ale stejně počítejte s tím, že i v zarušenějším prostředí pojedete převážně na 2,4Ghz. 5Ghz má většinou i nižší výkon/dosah. Za cenu do 1000Kč koukněte na modely TP-Link Archer C20 AC750 nebo ASUS RT-AC51U (osobně bych se přikláněl spíš k TP-Linku).

doplněno 27.09.16 22:09:

V pohodě, mrkněte i na nějaký Zyxel. Já s touto značkou nemám zkušenost a píšu o tom, co znám. Jenom jak koukám, tak s vašimi požadavky byste se stejně u této značky nejspíš nevešel do tisícovky. Jinak pokud bych opravdu řešil spolehlivost a zbezpečení, tak bych vybíral něco od Netgearu, Synology, možná i Mikrotik... nebo Turris Omnia! Ty silácké řeči o TP-Linku bez zabezpečení jsou samozřejmě nesmysl, ale taky je potřeba si umět router správně nastavit. To samé o tom "vyhazování" spíš zavání sponzorovanou recenzí.

Zřejmě máte na mysli Zyxel Keenetic. Zajímavé, že veškeré odkazy jsou na ruské weby. Zřejmě mají už dnes něco, co my budeme mít až zítra. Nebo pozítří... :)

doplněno 27.09.16 22:22:

No jo, ale vy chcete dát za router do 1000Kč a argumentujete (nebo ten váš známý) routery o dost dražšími. Tak to se musíte rozhodnout sám, co je pro vás hlavní priorita - cena vs. nejnovější parametry. Do litru to bude samozřejmě vždycky nějaký kompromis. Ale nebál bych se toho. Nebo máte doma nějaká super tajná data, že se bojíte (zbytečně) o zabezpečení? :) A jak už jsem psal, proč řešit nejnovější procesor, když za vámi požadovanou cenu nebude router umět ani 1Gb/s?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.09.16 21:39

Mě zase bylo řečeno, že ty ASUSy maji slaby procesor. A TP link je vubec bez zabezpečeni... Že pry je to levna nahrada nevim čeho...
Pry jedny z nej kousku jsou Zyxely kinetic nebo tak nejak, ale ja je v ČR nemohu najit

doplněno 27.09.16 21:43:

dodam, že ja se v tom nevyznam, jen pišu co mi bylo řečeno.
Pry stejny jak jste psal za 1500 od TP linku vyhodili po srovnani s tim zyxelem.

Datum: 27.09.16 22:12

Pravě no, vše je jen na rus. strankach...
Dobře, zkusim se podivat po těch značkach co pišete.
K tomu TP linku mi napsal, že ma zastaraly procesor a ještě něco z technicke stranky :)

doplněno 27.09.16 22:17:

jo už vim, ještě psal, že TP ma jen 64mb ram pamět a ten zyxel 128.
Podival jsem se na ty co jste napsal a ceny minimalně 6-8.000 :-D krasny no :))

Datum: 27.09.16 22:23

Jojo tak už to v životě chodí, za víc muziky chtějí víc peněz .

Datum: 27.09.16 23:59

dvoupásmový modem 2/5GHz s WPA2 šifrováním a dobrou třeba i externí anténou

http://access-pointy.heureka.…t-ac52u_-_tp-link-archer-c50/

Datum: 28.09.16 11:21

Takže si myslite, že tento neni špatny? Jste už druhy kdo ho doporučuje.
http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-archer-c50/

Si myslim, že do comacnosti asi bohatě stači,ne?
Diky

Od: rv
Datum: 28.09.16 08:07

Nechápu, na co potřebujete využívat maximální rychlost, ale snahou by mělo být všechna stabilní zařízení (PC, TV, NAS, ...) propojit přes gigabytový switch a na mobily a tablety jakákoliv wifina a u ní zvolit málo rušený kanál..

Datum: 29.09.16 01:08

Bohužel i já bojoval s internetem od 02,který jsem měl na pevné lince o síle maximálně 3 ku 0.23,což byla bída a utrpení po celé 2 roky až jsem se naštval a přešel jsem na mobilní internetové připojení LTE na doma a vsadil jsem na slibovaných 20 ku 2,což pro mě představovalo nový dvoupásmový router v ceně 2,600kč a dodatkovou extérní venkovní anténu za 2,500kč.To vše mě sice 02 nabízelo s možností splátek,když podepíši s nímy smlouvu na dva roky,ale já to odmítl s tím,že si vše zaplatím v hotovosti hned,což se i stalo.nyní mám internet WIFI,který skutečně lítá jako blesk a jsem nadmíru spokojený,platím 499kč měsíčně a to tak,že vždy zaplatím na 6 měsíců dopředu.Za málo peněz je málo muziky,to je fakt, proto jsem investoval a nebral ohled na to kolik to stojí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.