Verejna wifi

Od: Datum: 26.09.16 17:32 odpovědí: 4 změna: 26.09.16 19:44

kdyz jsem pripojena ve firme ,ve ktere nepracuji, na Wifi urcenou pro Hosty. Zjisti nekdo, ze jsem byla pripojena, ze jsem si stahla dokument...atd.

dik


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 26.09.16 17:34
ano
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 26.09.16 18:30

Pokud bude chtít, tak ano, ale proč by to dělal? Teda může zjistit, že nějaké zařízení bylo připojeno a že si stáhlo dokument. Ale že to zařízení patří vám, tak to asi ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mobil
Datum: 26.09.16 19:03

Jeden známý je připojen na veřejne WiFi vedlejší hospody a nic se neděje. Stojí ho to jedno pivo na které si občas zajde, když změněj heslo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 26.09.16 19:44
avatar

Dodatečně se to dohledává hůře, ale něco málo jde. Horší je, když je na síti někdo "napíchnutý" souběžně s Vámi.. pak může vidět, co jste si stáhla a možná se může k těm souborům i dostat. Může Vám ukrást cookies a přihlásit se k některým službám za Vás nebo může "odposlechnout" hesla ze stránek, které nepoužívají šifrování. U šifrovaných stránek uvidí pouze jaké navštěvujete. Možné je leccos a internet je plný podrobných návodů. Otázka je, jestli zrovna na tom místě, kde se připojujete, by se někdo o něco takového snažil.. pravděpodobně ne, obzvlášť někde ve firmě.

Tak či onak, na veřejných sítích (hlavně ve veřejných zařízeních) platí jednoduché pravidlo - nepřihlašujte se k ničemu, co je pro Vás důležité (bankovnictví, pracovní e-mail, sociální sítě) a nedělejte nic, co by Vás mohlo ohrozit, pokud by se k těm informacím dostal i někdo jiný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.