Nefunguje internet, ale rychlost je 70Mbit

Od: Datum: 24.09.16 10:16 odpovědí: 1 změna: 24.09.16 12:27
avatar

Dobrý den,

řeším už tři dny zvláštní problém. Mám internet přes optiku do vchodu a ze sklepa UTP kabel do bytu. Platím si internet 75/75 s agregací 1:5. Poslední tři dny mi nefungují (padá připojení) online hry a v prohlížeči mi všechny stránky píší, že spojení trvalo moc dlouho. Občas nějaký web po minutovém načítání naskočí. Poskytovatel říká, že problém nezjistil. Rychlost připojení je dle měření na rychlost.cz okolo 50Mbit stahování, 40Mbit nahrávání a ping okolo 20ms. Vše na pražský server.

Dělá to na 3 počítačích, které jsou za routerem. Když připojím počítač přímo k internetu nic se nezmění (zkoušeno na dvou počítačích). Dělá to ve všech prohlížečích. Skype co pár minut vypadává a znovu se připojuje. Zkoušel jsem mimo jiné 3 různé routery, ale všude stejný problém. Zkoušel jsem i google DNS servery i servery poskytovatele a beze změny. S poskytovatelem jsme na nic nepřišli a já už netuším co ještě zkusit.

Otázka je jednoduchá. Má někdo nápad co dělat?


doplněno 24.09.16 10:32:

Třeba teď, soubor z uložta stahuju 5,4MB (ne megabit!), ale samotná stránka vyhazuje, že spojení trvalo moc dlouho. Až po 10 pokusech o načtení se po delší době načetla. A tak je to na všech pc a všech routerech i přímém připojení bez routeru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.16 12:27

Pokud problém přetrvává i při přímém připojení k síti (bez routeru) a je na různých PC, pak je to problém poskytovatele a ten by to měl řešit. To co popisujete může mít na svědomí například špatné nastavení maximální velikosti packetů a jejich fragmentace. Odhaluje se to pomocí monitoringu provozu např wireshark. Nicméně toto už je vyšší dívčí a dokáže to řešit jen někdo, kdo se síťařinou zabývá a rozumí tomu. Což Váš poskytovatel podle všeho neumí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.