Grafy v excelu - dva skládané sloupcové

Od: Datum: 20.09.16 18:05 odpovědí: 2 změna: 22.09.16 10:46

Zdravím,

mám tu takový zapeklitý příklad. Mám tři účty (A, B, C) a v každém jsou příjmy (+) a výdaje (-) za daný měsíc, tedy 6 zdrojů. A já bych chtěl dát do jednoho skládaného sloupcového grafu přijmy a do druhého výdaje, ale aby byly vedle sebe za daný měsíc.

Tedy jen pro ujasnění 1. skládaný sloupcový graf, kde budou hodnoty (A+, B+, C+) a ve druhém (A-, B-, C-) v jednom měsíci a jednom grafu.

Vždy se mi stane to, že se mi udělá jeden se všemi hodnotami a nebo jsou z nich "normální" sloupcový, i při výběru jen jednoho zdroje.

Je to reálné? *kafe*

Díky *dril*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hansu2
Datum: 21.09.16 09:56

To je potřeba dát 6 sloupců do jednoho grafu? Pak by tam ještě měl být jeden sloupec pro popis osy. Takže nejlepší je dát první sloupec jako popis osy a další sloupce vedle, pak to celé označit a vytvořit sloupcový graf.

Když klikneš na jakýkoliv prvek grafu (nějaký sloupec) pravým tlačítkem, otevřeš tak formátování a můžeš si navolit formát jaký chceš (barva, ohraničení, popisky, číslo, měřítko). Stejně tak jde kliknout na osu a nastavit formát, i název grafu, pozadí.

Pokud klikneš pravým tlačítkem na graf, vybereš zdrojová data, můžeš nastavit rozah dat pro danou řadu, jméno datové řady (jednoho sloupce), popisky a další. V možnostech grafu lze nastavit formáty a popisky grafu jakožto celého.

Pro formátování konkrétní části stačí na danou část dvojklik levým tlačítkem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.16 10:46

Ano, vše co je tu psáno, tak vím. Jde mi sice o to dát 6 sloupců do jednoho grafu, ale v rozložení 3+3 na daný měsíc.

Jako jediné řešení se objevilo prohodit sloupce a řádky (při výběru dat), sice graf není dle mých představ, ale účel to splní. *frajer*

Každopádně díky za snahu. *placni*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.