Thunderbird- inline obrázky-změna typu

Od: Datum: 14.09.16 11:28 odpovědí: 1 změna: 15.09.16 14:03

Když píšu zpráv v thuderbird mozilla thunderbird 45 a v html modu do zprávy vložím obrázek, zjistil jsem, že se odešle jako png. A nemá zapotřebí posílát 0.36 Mpx fotku o velikost 1MB, jak jsem (později! až když jsem si ručně musel otevřít odeslané zprávy po jejím zpátky stažení(!) zjistit velikost tím, že jsem si zobrazil sloupec velikost) zjisil.

1. Zajímalo by mě tedy, jak při vložení přes schránku (z grafického editoru) zajistit, aby se obrázek vložil v takovém formátu jakém chci (png/jpg). A zda je to technicky možné(jestli třeba do schránky daný editor kopíruje jen (bmp/png), neznám přesně mechanismy schránky windows 8.

2. Jak při posílání zprávy zjistit její průběžnou velikost (jednak velikost příloh, která se naštěstí ukazuje, ale i velikost inline prvků)

3. jak zjistil velikost zprávy bez její stažení


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 14:03
avatar

Vidím, že nikdo neodpovídá, tak Vám napíšu svůj pohled na věc, přestože to není přímo odpověď na Vaše otázky. Dává-li příjemce přednost e-mailům ve formátu prostého textu (pořád je takových lidí dost), nezobrazí se mu obrázek žádný, max. zástupný znak. Podle mne je vhodnější nevkládat obrázky přímo do e-mailu, ale připojit je jako přílohu. Pak nedojde ke změně formátu a příjemce si může (pokud to uzná za vhodné) obrázek stáhnout a prohlédnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.