Nejde https na mobilu asi 2 roky

Od: Datum: 13.09.16 11:29 odpovědí: 3 změna: 13.09.16 17:01

Můžete mi prosím poradit, proč mi na mobilu asi 2 roky nejdou v prohlížečích Opera Mobile 11 i v interním Symbian browser žádné stránky přes https? Asi před 2 lety to určitě šlo. Mám nokii E55. Zkoušel jsem připojení na různých wifi, 2 domácích (1 na wifi router doma, internet je ok, 1 na access point notebooku, jiné zařízení připojené na wifi toho notebooku také bez problému), 3 wifiny po městě, čili je vyloučeno, že je to chyba sítě, ale problém je v telefonu.

Nevíte, kde může být problém? Mě napadají 2 věc: buďto novější standardy SSL/TLS, které telefon neumí , případně konkrétní šifrovací algoritmus, který telefon neumí a nebo když telefon chce se šifrovat jiným algortimem, server ho odmítně ,že algoritmus je zastaralý a odmítně spojení.
Druhá věc je, jestli v telefonu nemám nějaké prošlé certfifikáty, ale netuším kde je hledat., ale nezdá se mi toto pravděpodobné protože to by https muselo přestávávat fungovat na spoustě jiných zařízeních.

Zkusím co to půjde nejdřív něco vyčíst z wiresharku, ale problém je, že nevidí virtual wifi adaptér, ze kterého bych mohl sledovat tok dat...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.16 12:12
A nemůže to být tím,ze telefon podporuje WiFi pouze standardu "b" a "g"?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 16:41
avatar
To s tím nemá absolutně nic společného.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 13.09.16 17:01
restart telefonu? podivat se na to z druhe strany- co chodi od mobilu ma server.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.