Politý notebook

Od: Datum: 08.09.16 11:46 odpovědí: 9 změna: 20.09.16 20:34

Pěkný den, včera jsem si notebook polila asi půl hrníčkem čaje. Zteklo to jakoby na pravou stanu klávesnice. Hned jsem jej vytáhla ze zásuvky, vypnula a následně i vytáhla ven baterii. Zkusila jsem ho vevnitř co nejlépe vysušit a otřít kuchyňskými utěrkami. Čekala jsem asi 12 hodin s tím, že by, otočený, aby voda vytekla. Ted jsem jej tady zapnula. Klávesnice všechno bych řekla funguje tak, jako předtím. Akorát mám pocit, že to v notebooku nějak víc "hučí", ale možná to tak bylo i předtím, jen jsem ted opravdu paranoidní. Krom toho mám pocit, že když jsem jej utírala, někde na základní desce se zasekl kousíček té utěrky, opravdu miniaturní, myslím, že jsem jej vytáhla, ale by byl docela schovaný, tak si nejsem jistá.

Otázka je taková. Říkám si, zda bych přeci jen neměla zavolat do servisu, aby se na něj podívali a třeba ho vyčistili lépe než já, nebo zjistili, zda je všechno v pořádku. Ale na druhou stranu si říkám, že nechci zybtečně utrácet peníze, které ted mco nemám. Ale pokud by se mi za nějakou dobu nasledkem tohoto opravdu pokazil, asi by to chtělo peněz mnohem víc a ještě bych litovala.

Udělala jsem něco špatně? Myslíte, že bych tedy notebook měla radši někam dát? A pokud ano, nemáte přehled o tom, kolik by to přibližně mohlo stát?

Dopředu moc děkuji za odpovědi, opravdu se o něj bojím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.16 12:08

Ahoj, první otázka - šlo o obyčejný čaj, nebo tam byl cukr?

Tvůj postup je správný, teď už, po takové době, s tím už moc asi nenaděláš, ale být Tebou, bych do servisu určitě zavolal. Záruku na to neuplatníš, ale jde o to, že notebook mohou rozebrat kompletně a očistit jej (ale to se má dělat co nejrychleji po polití, ale možná něco zachránit půjde). Cena za vyčištění tak vysoká nebude.

Některé věci se mohou promítnout až později. Třeba klávesnice Ti zatím jde, ale může se v následujících dnech stát, že Ti nějaké písmenko nepůjde napsat, a to je problém. Pak je nutno koupit novou klávesnici do notebooku, a tam máš jak práci a výměnu, a může to stát i kolem 2000 Kč. Totéž platí o tom, že postupně mohou odejít i některé další části a Ty bys musela koupit třeba i nový PC, kdo ví.Otázkou tedy je, kam přesně to vyteklo, kolik toho bylo, kam to stihlo zatéci...nicméně, určitě volej někoho ze servisu, prodělat na tom nemůžeš.

To, že notebook hučí, může mít dvě vysvětlení: - buď je tam opravdu něco špatně a technika nefunguje tak, jak má, nebo to tak bylo i předtím, jen si tomu nevěnovala pozornost. Každý notebook alespoň trochu asi hučí, neboť je tam větráček, který se točí a vše ochlazuje - stejně jako u klasických stolních PC, které ale hučí mnohem více (zvláště staré typy).

doplněno 08.09.16 16:32:

trevor, ano, je to tak. Měl jsem stejnou zkušenost (politý notebook) a byla mi nabídnuta nová klávesnice na ten můj i s prací, samotná klávesnice už teď nevím, kolik stála, ale celkově to bylo minimálně ty 2000,- Kč včetně té práce od daného servisu (vše samozřejmě originál a odborně) - osobně bych volil tuto možnost, než se do toho míchat sám a kupovat něco použitého a neorigiálního, což předpokládám, že by měla tazatelka podobné.

Ohodnoceno: 0x

Od: natalie
Datum: 08.09.16 12:52

Čaj slazený naštěstí nebyl.. A děkuji za odpověď, pravděpodobně s tím teda někam zavolám, pro jistotu.

Od: holouler
Datum: 08.09.16 13:00

není pravda, větrák se nutně netočí vždy a některé ho ani nepotřebují

Datum: 08.09.16 16:02
Co a jak vám neporadím, ale zarazilo mne jak kuba napsal že výměna klávesnice stojí i dva tisíce. Ano, pokud to dáte do servisu. Jinak stačí někde na ebay najít klávesnici na stejný model ntb která tam vyjde do pár stovek a vyměnit si to sám.. Jinak jediné co vám poradím tak že notebook se může zdát v pohodě i několik týdnů a pak už vám z ničeho nic nepojede
doplněno 08.09.16 18:00:

Ano, ale dát za pohou výměnu klávesnice 2 tisíce? Chci poprosit tazatelku o výrobce a přesný model notebooku

Datum: 08.09.16 19:50

Nevím, zda bych byla natolik schopná, abych si klávesnici vyměnila sama.. A na ebay nakupuji, takže koupit ji tam by už nebyl zas takový problém. Mám notebook Acer Aspire E15 Cotton White

Datum: 08.09.16 12:08

Záleží, zda ten čaj byl slazený nebo ne. Pokud ano, je vhodné jej dát do servisu k vyčištění. Pokud nebyl, tak by se nic nemělo stát. Tyto věci jsou zrádné v tom, že ono to měsíc dva funguje a pak se začnou projevovat různé závady, ale to už je na řešení pozdě.

Datum: 08.09.16 20:34

Klid, pojede to furt. Jeden Furt je totiž jednotka dočasnosti ) Ale vážně. Jestli to fachčí jak má, tak to asi nebude problém.

Datum: 08.09.16 22:14

Porvní člověk, který mě alespon trochu uklidnil a nevystresoval. :D I kdyby to nakonec nejelo, děkuji za pozvednutí nálady.

Datum: 20.09.16 20:34

Pokod jste ho okamžitě vypla a všechno jede a máte podezření,že ventilátor víc hučí,nic se nebojte.Jenom chladí procesor.Servis je drahý.Ale určitě máte v okolí nějakého kamaráda,který se baví.Stačí ho ze spodu rozebrat(když se bojíte)a hlavní desku očistit vysavačem s kartáčovým náhubkem.Dobrý známý vám to udělá za 2 kila.(když se bojíte,že klekne).Ale jinak bych to neřešil.Horší by to bylo s obrazem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.