Temp zástupce

Od: Datum: 06.09.16 11:26 odpovědí: 6 změna: 06.12.16 23:23

prosím poradte mi. Co je temp zástupce? Mám ho ve W 10. Jinak vše odstraňuji do koše, ale ten temp zástupce byl také plný dle rady jsem ho vyčistila, Je nutný?. a počítač používáme já i manžel, a on ho nemá, je to nutné? nestačil by jenom koš. K čemu to je. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.16 11:36

TEMP je složka, která slouží k dočasnému uchovávání souborů. Tyto soubory se vytvářejí například při instalaci nějakého programu, při jeho používání apod. Obsah složky TEMP se doporučuje promazávat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.16 11:44

Nejspíš myslíte "složku" TEMP nikoliv "zastupce". Pokud někde máte zástupce, tak stejně vede k originální složce TEMP.

TEMP od slova temporary, neboli dočasné, provizorní. Je to složka, kam si systém ukládá určitá data, která potřebuje v určitou chvíli pro svou práci, ale dále jej už nezajímají. Takové odkládací místo. Dejme tomu, že si stáhnete instalaci nějakého programu, kterou když spustíte, tak se začne připravovat (rozbalovat) právě do tohoto adresáře. Nebo když rozbalujete ZIP soubor, aplikace si sem ukladaji i své různé logy atd atd. Je to taková jakoby "dílnička" operačního systému :) Obsah můžete klidně promazat. Někdy se ale může stát, že "špatně" napsané programy si do této složky něco odloží, co je poté ale stále potřeba. Ale to jsou vyjímky.

Datum: 06.12.16 18:19

díky za odpověšď, ale chci se optat na počítači jsme dva já ái manžel, každý se přihlašuje svým heslem já temp mám ale on ne když mažu temp maže se to i u něj? nevím jak na jeho stránce nastavit temp. děkuji

Datum: 06.12.16 18:27

Díky za odpověď ten temp který maže mám jen já , manžel má také heslo kde se odhlásí ale temp nemá, tak nevím jestli ten na mé ploše maže i u něj. Nerozumím tomu moc, jinak nevím jak ho instalovat. děkuji.Ještě se ptám, jestli je tak důležitý. a musí tam být. díky

Datum: 06.12.16 18:39

Vy máte "temp" na ploše *sok*? S tím jsem se ještě nesetkal. Jinak adresář "temp" je pomocný, slouží k dočasnému odkládání dat nejrůznějších programů a Vám k ničemu není. Obvykle je skrytý, takže o něm běžný uživatel ani neví. Temp Vy, jako uživatel neinstalujete, ani nevytváříte. Vytvoří si ho v případě potřeby automaticky operační systém. Je dobré čas od času dočasné soubory v něm uložené (mají příponu ".tmp") smazat (uvolní se místo na disku, jiný smysl to nemá). Není se čeho obávat, důležité soubory ".tmp" které jsou zrovna potřeba se smazat nedají. Pokud přesto smažete nějaký soubor, který některý program potřebuje, příslušný program si ho vytvoří znova.

doplněno 06.12.16 18:54:

Pokud máte na ploše skutečně zástupce "temp" (a vadí Vám tam), můžete ho klidně smazat. Originál adresář, skrytý kdesi v útrobách Windows, tím nijak neohrozíte. Jen bude složitější se k němu dostat v případě, že z něj budete chtít v budoucnu nadbytečné soubory vymazat (což stejně málokdo dělá).

Datum: 06.12.16 23:23
Vše shrnul @magdon. Nejspíše Vám ten, kdo instaloval Váš počítač, vytvořil na ploše i "zástupce" na systémovou "složku" TEMP a poradil Vám, že ji máte mazat. Nevím o nikom ze zdejší poradny, kdo by toto dělal nebo radil. Jinak TEMP složka je společná pro celý systém a další TEMP má každý uživatel vlastní. Nevím, kam vede Váš zástupce, kterého máte na ploše, takže nemohu radit konkrétně.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.