Zavirovaný prohlížeč, nízký výkon notebooku

Od: Datum: 03.09.16 07:42 odpovědí: 4 změna: 04.09.16 16:57

Dobré ráno, obracím se na Vás s prosbou. Na úvod podotýkám, že oblast počítačů a notebooků není mou silnou stránkou,a budu tak ráda za každou dobře míněnou radu.

Netuším, jakým způsobem se mi povedlo dosáhnout zavirování mého prohlížeče - Googlu Chrome. Neustále vyskakují nové karty s reklamními nebo herními portály, kasiny a podobně. Kupříkladu kliknu na nějaký odkaz a jsem automaticky přesměrována na výše uvedené stránky, je to opravdu k nevydržení, Zkoušela jsem odinstalovat a opět znovu naistalovat prohlížeč, ale i po novém naistalování dochází stále ke stejnému problému. Druhou věcí je, že i když znovu naistaluju prohlížeč, je zcela ve stejném stavu jako před odinstalací - to znamená, že jsem všude přihlášena, v liště mám své záložky atd., jako by nikdy k přeinstalaci nedošlo, vše se obnoví.

Dalším problémem je, že celý výkon mého notebooku je velmi bídný, přitom není nejstarší, jde o ASUS X553M, starý jeden rok. Mohli byste mi poradit nějaký program, který by notebook pořádně pročistil? Také bych ocenila spolehlivý antivir.

Děkuji za Váš čas a nápady, přeji pěkný den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kakamila
Datum: 03.09.16 08:26

Odinstalovat Google Chrome(smazat vše!),já používám raději Mozzilu(je "menší"),nepíšete co tam máte za antivir...

Spolehlivý "zadarmo" neexistuje.Avast je po registraci na 1 rok,pak třeba AVG nebo Avira.Eset je za moc peněz.

Počítač musíte něčím vyčistit.(Wisecare 365,Ccleaner a jiné...)

Pokuď si na to netroufáte,svěřte to nějakému známému...cca 1h práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 03.09.16 08:43
avatar

Dobrý den, určitě máte v NTB nějaký antivir, tak ho použijte. Jinak, pro vyčištění a zrychlení je vhodný program CCleaner, který po jeho instalaci použijete v zákl. nastavení (tak, jak je již nastaven). Zdravím! http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/ccleaner/?g[hledano]=ccleaner&g[oz]=5.20&g[up]=Win

Ohodnoceno: 1x
 
Od: akym®
Datum: 03.09.16 18:13

Jak píšou oba předchozí - CCleaner nadělá spoustu dobré práce, ještě k tomu čistím disk C tím čističem, co ce nabídne, když ho rozkliknete pravým tl. a vyberete vlastnosti. Pak určitě čistit prohlížeč, mezipaměť atd. (v nabídce nastavení prohl.). Mám ten samej noťas a nemám žadnej navíc antivir, jen Defender, co ho máte u toho. Do něj se taky podívejte, jestli nepotřebuje aktualizaci – měl by automaticky, kontroly by měl taky automaticky, jestli ho tak máte nastavenej. A neklikat na všecko možný, co se vnucuje a bez čeho nemůžete žít; on ten Chrome zrovna jsem dal pryč, tam leze z Googlu ledasco, a mám Maxthon, a výbornej.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.16 16:57
avatar

Souhlasím s návrhem pročistit CCleanerem, ale nedoporučuji CCleaner stahovat z odkazu výše.

"Softwarové" portály mívají SW různě modifikováno, a pokud se v PC moc neorientujete, mohla byste si nechtěně nainstalovat i nějaký "doplněk", o který následně nebudete stát, a budete se jej později jen těžko zbavovat.

V případě CCleaneru nejde o doplněk, ale o verzi, která postupně stále častěji "nabízí" stažení komerční (placené) verze.

Každý SW je nejlepší stahovat z webu výrobce: CCleaner (jenom si stáhněte program, nezadávejte žádný e-mail!). Když už tam budete, můžete si prohlédnout nabídku dalšího užitečného SW.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.