Vir ve zprávě?

Od: Datum: 02.09.16 14:49 odpovědí: 5 změna: 02.09.16 15:12

Dobrý den,

dnes mi na Facebooku přišla zpráva od kamarádky, kde byl odkaz. Jelikož jsem se zamyslela nad něčím jiným, tak jsem to rozklikla. Objevila se bílá obrazovka a na ní napsáno error. Stránku jsem okamžitě zavřela a kamarádce napsala, co mi to posílala, ale ona mi nic neposlala. Mám v počítači vir? Jestli ano, jak se ho zbavím? Okamžitě jsem změnila heslo na fb přes zabezpečení a zapla scanování antiviru.

Děkuji, Lady XXL


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.16 14:52
avatar

Udělala jste dobře že jste zapla scan antiviru, uvidíte co Vám ukáže. V této době spousta podvodných emailů atd. takže popravdě bych se ani nedivil kdyby se tam něco dostalo. Na takovéto zprávy pozor taky se mi to jednou stalo a musel jsem reinstalovat celý počítač od té doby si na to dávám pozor. Počkejte jak skončí scan antiviru a uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladyxxl
Datum: 02.09.16 14:56

Právě že se mi tam akorát objevilo "NEBEZPEČNÁ STRÁNKA facebook.cz" tak jsem přes to zabezpečení změnila heslo. Ale strašně se bojim, že se tam něco dostane :(

Datum: 02.09.16 15:01
avatar

Nemějte zase takové obavy, nakonec je to jenom stroj a nejde o život. Ale pokud se doopravdy hodně bojíte tak bych si přeinstaloval celý počítač. Hlavně jestli jste měla uložená důležitá hesla jako třeba k internetovému bankovctví atd.. Pokud ne tak bych to až tak nehrotil ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladyxxl
Datum: 02.09.16 15:05

Takže pokud jsem hesla uložená neměla, tak vlastně o nic nejde?

Datum: 02.09.16 15:12
avatar

Viry jsou různé, některé napadají přímo systémové složky, jiné právě hesla, některé jsou vcelku neškodné, jiné zase něco jiného, ve většině případů stačí projet přes antivirus a on najde co je špatně a odstraní to. Pokud máte spolehlivý antivir, jestli je to jen nějaké free mohl by vzniknout problém... Ale na Vašem místě bych to asi vážně moc nehrotil, případně si zazálohoval důležitá data jako fotky, dokumenty atd. kdyby nakonec to byl průser a musel by se přeistalovat systém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.