Jak dlouho se ještě udrží Win XP?

Od: Datum: 01.09.16 11:04 odpovědí: 15 změna: 12.09.16 17:38

Jaká je dnes reálná použitelnost Win XP především pro práci s internetem? Jaký trochu komfortní prohlížeč to ještě "snese"? Především mi to už nechce dovolit nainstalovat Flashplayer, videa se mi nespustí. Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: scv®
Datum: 01.09.16 11:28

Nulová. Měl jsem XP rád a na starších PC mimo síť bych je klidně ještě používal (hlavně kvůli podpoře HW a vypiplaných ovladačů, které pro novější systémy nejsou), ale na síti nikdy. Nejen kvůli tomu, co popisujete, ale hlavně kvůli bezpečnosti.. v tom systému zůstaly desítky vážných bezpečnostních děr, které od ukončení podpory nikdo neřeší a když s ním budete šmejdit po internetu (tzn. i jinde než jen na seznamu nebo poraďte), máte prakticky jistotu hodně zasviněného PC. Např. pokud používáte administrátorský účet, stačí otevřít vhodně upravený skript ve Flashi nebo PDF souboru a útočník má plnou kontrolu nad vaším počítačem.. a jestli se z takového počítače pak třeba přihlásíte do bankovnictví... ;) Jinými slovy - novější systémy budou bezpečnější. A Linux dvojnásob.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.09.16 11:40

Ježíš,,,na bankovnictví taky. Takže jak se dnes kupuje nový software?

Asi by bylo lepší repasovaný PC s win se zárukou, ne? Klidně beru i Linux, jen aby mi našel ovladače...?

Datum: 01.09.16 13:05

To vaše PC by nezvládlo novější operační systém?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.09.16 12:13

Já bych to neviděl tak černě. Ty díry XP měla i dřív, kdy to byl oficiálně podporovaný systém. Když se vám někdo bude chtít dostat do compu, tak se tam dostane. Jestli lezete na ověřené weby, tak bych se toho nebál, při hledání péčka je riziko nakažení podstatně větší (stejně jako v životě )

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.09.16 13:03

Já bych to naopak černě viděl...

Leckterá banka neumožňuje používání bankovnictví těm, kteří se do něj hlásí z WinXP

Datum: 01.09.16 13:25

... tak třeba unicredit, csob ani fio s tim problém nemají

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.09.16 13:24

Prostě nelezte u XP na internetbanking atd. a hotovo. Jinak nový software,pokud to váš počítač zvládne

Datum: 01.09.16 15:16

Tak na XP je tuším už jediný podporovaný Firefox. Ostatní už nové verze nenainstaluješ. IE je vůbec v XP už nepoužitelný. Zamyslel bych se opravud nad upgradem na jiný OS, pokud to zvládne HW

Datum: 02.09.16 16:25
Kdyby byl jediný problém v absenci nových verzí flash playeru, tak částečně řeší instalace přehrávače VLC který se do některých slušných prohlížečů včetně firefoxe automaticky integruje. Jen se při jeho stahování musí samozřejmě klesat verze 32 bit. Co se týče bezpečnosti, bude časem Xp bezpečnější než win10 protože se nikomu nevyplatí psát víry pro systém používaný pár tisíci počítačů. Problém bezpečnosti pak vyřídí jednoduše dobře nastavený firewall který se ptá majitele jestli program který se snaží připojit k internetu činí tak z jeho vůle nebo se má zablokovat.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.09.16 18:07

Dlouho. Bez XP nefunguje spousta technických aplikací. Ovšem některé net vůbec nepotřebují.

Datum: 03.09.16 20:20

Na práci?

Od: jdukolem
Datum: 03.09.16 21:31

Flash Player v XP normálně funguje,kontrolováno zde

http://helpx.adobe.com/cz/flash-player.html

Datum: 05.09.16 13:55

Nedávno jsem viděl tohle video a zaujalo mě, kde všude se XPčka ještě používají (čas od 3:45) :)

doplněno 05.09.16 13:57:

Od: aaa
Datum: 05.09.16 14:06

na xp dávám 8,40 verzi. novější taky nebere. úplně stačí

Datum: 12.09.16 17:38

Podle mne se udrží ještě dlouho. Minimálně tak dlouho, dokud lidé vlastnící starší HW, na který nelze nainstalovat novější systémy, nebudou ochotni pořídit novější PC/NTB apod.

Také používám Win XP a až na pár vyjímek (např. Avira) jsem se s nějakým výraznějším omezením nesetkala (včetně internetového bankovnictví). Flash player normálně funguje.

Co se Vám přesně zobrazí při pokusu nainstalovat Flash player?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.