Očistit soubor .exe od viru - bez instalace

Od: Datum: 31.08.16 19:33 odpovědí: 11 změna: 01.09.16 11:47

Zdravím,

neví někdo, zda je nějaká možnost očistit od viru (malvare) soubor ve formátu .exe, nejlépe online? Nechci ho před tím instalovat a zaneřádit si počítač. Existuje nějaký způsob? Přítomnost malvare jsem si potvrdila v online kontrole.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.16 19:49

Očistit soubor nelze, není to technicky možné. Takové soubory se mažou.

Ohodnoceno: 3x

Od: rv
Datum: 31.08.16 20:19
Někdy to jde, někdy ne. Záleží na viru a použitém antiviru. Ale u exe souboru snad bude snazší najít si na inetu zdravou kopii.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.09.16 00:33

Díky za odpovědi, také jsem se toho obávala. :)

Od: holourer
Datum: 01.09.16 01:46

Nebo je jiná možnost, ale má význam, jen když potřebuješ vidět nějaký výsledek toho exe a dál ten exe soubor zapomenout:

spustíš exe soubor v sandboxu nebo virtuálním pc- pokud ten exe napáchá škody,tak je to jedno, protože hostitelský systém nijak neovlivní. Pokud soubor exe uloží nějaké další soubory, tak si je jednoduš přesuneš.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.09.16 01:53

Konkrétně v tom souboru exe má být jedna kniha. Divila jsem se, co je to za formát pro knížku, ale prý se to tak někdy dělá (no nevím). Každopádně, knížka je stará, cizojazyčná a v žádné knihovně/ knihkupectví v Čr není sehnatelná, proto jsem ten podivný soubor stáhla, i když mi bylo jasné, že bude zavirovaný (mám dojem, že kromě malvare je tam i jeden trojan). Myslíte, že ve virtuálním pc ji bude možné přečíst? Nikdy jsem nic takového nezkoušela.

Datum: 01.09.16 06:27

O kterou knihu jde a jak velký je ten soubor?

doplněno 01.09.16 06:29:

Ještě mne napadá spustit/nabootovat PC z "živého" linuxového CDčka a soubor .EXE spustit pod Wine. V podstatě to bude fungovat stejně jako "virtuální stroj", ale nemusíte nic instalovat.

Od: scv®
Datum: 01.09.16 10:45

Intuice Vám napověděla dobře - tohle 1) není formát pro knížku a 2) nejspíše v tom žádná kniha NENÍ a je úplně jedno jak se soubor jmenuje a že jste ho stáhla někde, kde bylo napsáno, že to kniha je. Internet je plný stránek, které Vám budou tvrdit, že mají ke stažení přesně to, co Vy hledáte, ale nakonec si stáhnete jen malware. Pokud knihu nenajdete v .epub, .pdb, .pdf, .mobi, .txt apod., tak prostě možná k sehnání není nebo je zastrčená bůhvíkde v nějakém archivu. Ale "kniha" v .exe souboru? Není co "očistit", když tam kromě té havěti nic jiného nebude..

Od: k2
Datum: 01.09.16 11:11

Slysel jste nekdy o SFX archivu?

Od: scv®
Datum: 01.09.16 11:39

Slyšel jste někdy o sociálním inženýrství? Jestli si někdo SFX vybere jako nejvhodnější způsob distribuce eknih, tak by zasloužil jednu chytnout.. lidi se u PC mnohdy chovají jak šílení a jsou schopni kliknout na všechno - a tohle tomu jen nahrává. A pak jsou plná fóra nářků "Mám v PC virus a vůbec nevím, jak se tam mohl dostat! Nic jsem nedělal, jen jsem otevřel jeden soubor.." ...

Od: k2
Datum: 01.09.16 11:47

Nejvhodnejsi a nejcastejsi zpusob distribuce to jiste neni, nicmene mozne to je. Vzhledem k tomu, ze tazatelka tu knihu "potrebuje" a jinde ji nenasla, tak je na ni, jestli soubor pouzije. Rady jak minimalizovat riziko/skody dostala...

Datum: 01.09.16 11:12

Díky všem za odpovědi, ještě se po ní zkusím poohlédnout někde jinde. Knížka je stará, avšak ne zase historická (cca z 50. let), o P. P. Bažovovi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.