Tmavý monitor

Od: Datum: 31.08.16 09:34 odpovědí: 5 změna: 06.09.16 08:48

Dobrý den.Když zapnu notebook tak monitor zůstane tmavý.Musím vypnout a znovu nebo se to někdy rozsvítí.Co to dělá?Děkuji.

doplněno 02.09.16 21:30:

Notebook je půl roku starý!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: snorri
Datum: 31.08.16 13:50

Zdravím. Pravděpodobně dodělává gpu ( čip na grafické kartě ) . Stalo se mi to u dvou notebooků, je to nejčastější závada. Vzniká nedostatečným chlazením. Může pomoci reball onoho gpu. Já jsem u jednoho notebooku, kdy už se monitor nerozsvítil vůbec gpu přetavil opalovací pistolí. Pomohlo to cca na čtvrt roku. Reball může pomoci i na rok, ale suma sumárum jsou to vyhozený peníze. Nejspíše se nevyhnete nákupu nového notebooku, jelikož grafika je součást základní desky a oprava je drahá pomalu jako nákup nového.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.08.16 17:37

Notebook mám od vánoc! HP

Datum: 04.09.16 09:54

Co to je reball?

doplněno 06.09.16 06:31:

Ví to někdo?

Od: bmbx®
Datum: 06.09.16 08:48

rafika nemusí vžd být součástí desky (ale většinou je) a reball je :

http://shop.ntbook.cz/content/7-reball-bga-v-obrazech-1-3

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 06.09.16 07:43

Dobrý den, normální to není a NTB je v záruce. Pokud jste si jistý, že jste nic "nerozšteloval", tak ho reklamujte. Vy můžete zkusit spustit antivir nebo na chvilku vyndat baterku z NTB, ale s HW neuděláte nic - to až ta případná záruční oprava. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.