Jak (ne!)vypnout adblock

Od: Datum: 29.08.16 11:40 odpovědí: 4 změna: 29.08.16 18:53

narazil jsem tady na "stránku" navádající na vypnutí adblocku a ž jsem to měl rozepsané

to je smutné řešení, vzdát boj s reklamou, tím ,že se povolí (protože když je blokovaná, tak schválně žebrají o vypnutí reklamy a otravují ještě víc A NEBO díky přiliš hrubému filtru se něco rozbije na stránce A NEBO že s určité domény typu i0.cz, gidnes , cloudfront obsahují jednak reklamu ale jednak třeba i mapové podklady). Je potřeba pochopit, že adblock není jen "povolit / zakázat", ale má právě seznam filtrů jednak "css"(povětšinou jen skryje element) a síťových, ty jsou účinnější.

Velmi často také pomůže zakázat (inline/1st party/3rd) skripty


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pc®
Datum: 29.08.16 11:57

žebrající stránky mi nedělají problémy a ihned je opouštím (navždy), poněvadž dané informace lze získat jinde a bez blokování :)

takže asi tak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 13:27
avatar

Potlačování reklamy je krádež jako každá jiná. Když na nějakou stránku vstoupím, vstoupím tam s tím, že si něco odnesu. Buď je poskytovatel "charita" jako třeba wiki, nebo je to normální člověk či subjekt, který do toho vložil čas, dovednosti finance a nedělá, nechce, nemůže to dělat zadarmo. Má tedy smlouvy s poskytovateli reklamy, ti mu ale budou platit míň, když se nebude zobrazovat... Chápu, že subjektivně se to jako krádež zdát nemusí a to z pár důvodů, které mi napadají:

1 pocit anonymity v internetovém prostředí, neni žalobce - neni soudce

2 vliv zobrazení reklamy nelze jednoznačne vyčíslit, je tedy velice těžké stanovit újmu a tu vymáhat, v jednotlivém případě se bude jednat o malou částku, nevymahatelnou

3 tvrzení "na mě reklamy nepůsobí, nezobrazením o nic nepřijdou" - to je nesmysl, tvůrci reklam mají celkem dobrou statistiku jak reklama "nepůsobí" a počítají s tim, navíc poskytovatel webu dostane zaplaceno dle počtu zobrazení a tam už je efektivita zhodnocená

4 dělají to "všichni" - to je typický "rabovací" efekt, kde neni postih, začne se rabovat...

5 rebelství, zejména u teenagerů - období "vzdoru všemu" a budovní pocitu nadřazenosti - to je přirozené, nelze s tím nic "dělat"

6 je to "moderní" - efekt "chování stáda" - evolučně podmíněný a taky přirozený jev.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.16 18:53
avatar

vyjímku snad udělám tady na poradně. V žádném případě nikdy nepovolím reklamu na idnesu, protože tolik reklamy co se tam na mě sype, je horší než v katalogu reklam.

Jako krádež bych si rozhodně netvrdil nic takového napsat. Zneužívat reklamu pro zisk je možná ještě horší, když je reklama obtěžující. Spousta stránek tohle za potřebí nemá, a vždy to šlo i bez reklam. Někdo to pro peníze nedělá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.08.16 18:48

Môj názor je,že keby tá reklama nemenila sa tak často,tak by možno neboli potrebné žiadné AdBlocky.Taká pol až minutová pauza výmeny celej reklamy by neuškodila a každá strana by bola možno spokojná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.