USB flash disk - 3 po sobě mrvý

Od: Datum: 17.08.16 12:01 odpovědí: 15 změna: 19.08.16 12:30

Zdravím,

nevíte, co to může být? Odešly mi na jednom PC v jednom týdnu hned 3 flash disky v rozmezi 4gb-32gb...

Může se jednat o velkou náhodu nebo je může nějak poškozovat PC? Nepomůže ani formát, s diskem se už nedomluvím... Některé disky mám nově s ebay, jiné jsem měl ale dlouhé roky z ČR... Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.16 12:46

Příčinou bude na 90% ebay a 10% problém v napájení 5V. U číňana je většina výrobků bez výstupní kontroly a testů obecně. Vyrábí to stejný stroj, určitě úmyslně nejedou vadnou sérii ale právě testy a kontrolou se výrobek prodražuje. Napětí na USB jde proměřit, ale moc tomu nedávám naději. Většinou by už havarovalo i něco jiného.

Ohodnoceno: 3x

Od: nouajtak
Datum: 18.08.16 10:25

Ještě upozorním na to, že se nejednalo jen o disky z Ebaye, kdyby ano, neřeším, ale odesral to 1x z ebaye a další 2 z ČR, jeden byl starší druhý zánovní...

Od: veronica
Datum: 17.08.16 15:12

Dost často se stává, že disk ztratí "jméno" - písmeno v závorce a pak už se neregistruje v PC. Stačí mu ve Správě disků pojmenování vrátit a je to OK.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.08.16 10:12

Kde prosím ve Windows XP najdu správce disků? Případně na notebooku ve Windows 7

Děkuju :)

Datum: 18.08.16 10:39

Pravou myší na ikonu "tento počítač" - "spravovat" - "správa disků"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.16 10:58

Tak tam mi to tu sviňu ani neukáže :D

Když ten disk zapojím, napíše mi to takovou tu klasiku, že zařízení nebylo rozpoznáno...

Mám nový disk za 300Kč a bojím se ho tam zapíchnout :D Asi bude něco špatně s PC... Ovladače jsou samozřejmě instalovány i aktualizovány :(

Datum: 18.08.16 11:03

a odpojoval jste pres volbu odebrat zarizeni nebo jen vytah z portu?

Datum: 18.08.16 11:08

Toto spíš vypadá na chybu řadiče než ovladačů. Dělají to všechny porty? Co jiná zařízení USB, fungují, není nějaká kolize? Nemáte v některém portu USB vysílač na myš, to někdy blbne, špatně přidělí hodnoty přerušení.

Datum: 18.08.16 12:12

Samozřejmě flash disky odpojuji na tvrdo a myslím, že to tak dělá 95% lidí :D

Disky nejdou připojit na žádní USB, ani ty zadní a ANO, mám v jednom vysílač na myš, ale to tam mám už přes rok, tak může být chyba i v tom? Zkusil jsem odpojit a nejde..

Ještě upřesním, že některý disk mi napíše tohle a některý mi to v klidu nechá najít i otevřít, ale pak se otevře jen okno a sekne se prázdné okno disku...

Datum: 18.08.16 12:21

Ještě doplním, že když se snažím ten nalezený disk zformátovat, operace se na konci nezdaří..

Datum: 19.08.16 10:52

Nikdo nic? Ještě doplním, že špatný flash disk jsem zkusil na druhém notebooku a tam to nešlo taky, ale šel aspoň zformátovat?:D Tak co to kua může být?:D

Datum: 19.08.16 11:11

Pokud šel formátovat, co na něm teda nešlo? Jako, že data nejsou přístupná? Chyba je v PC, poškozuje zaváděcí sektor (tabulku FAT). Přeinstalovat (natvrdo!) ovladače MB, pokud nepomůže je poškozený řadič. U notebooku integrovaný na desce a místa pro extra není.

Datum: 19.08.16 12:20

pravdepodobne tim nekorektnim odpojednim, nikdy totiz nevite co system na flesce v tu dobu dela nebo nedela, vi sice treba nekopirujete, ale system ho treba indexuje ...

mam hodne flesek a zadna mi jeste neodesla, vzdy je koretne odeberu a znam dost lidi co to delaji stejne a o flasku neprisli, vlastne neznam nikoho kdo by flesku jen tak vytah z portu

Od: rix
Datum: 19.08.16 12:09

Z jakých zdrojů? jaké mají označení modelu a výrobce?

co hlásí programy

ChipGenius_v4_00_1024_0047
FAKEFLASHTEST.exe
FlashGenius_v3.9.exe
usbflashinfo

Datum: 19.08.16 12:30

Vyzkoušejte flash disky v jiném PC, NTB, TV, STB, atd... buď jsou vadné flash disky (dost nepravděpodobné), nebo řadič.

Správce zařízení ( Start -> devmgmt.msc ) a v menu Zobrazit zaškrtněte zobrazit skrytá zařízení. Poté rozklikněte Řadiče USB a uvidíte mraky prošedivělých zařízení "Složené zařízení USB" tak je všechny odinstalujte.

A dále vymazat soubor INFCACHE.1 který je v C: Windows System32 DriverStore.

Práva na mazání má jen user SYSTEM, takže je třeba ještě přes Vlastnosti -> Zabezpečení -> Upravit -> Přidat -> bud vyhledat svuj ucet, nebo rovnou vyhledat skupinu Administrators a přidat. Pak v dolní části nastavit Úplné řízení. Pak vše pozavírat -> restart -> vyzkoušet flash disky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.