Odfiltrování zvuku z nahrávky

Od: Datum: 15.08.16 18:50 odpovědí: 7 změna: 16.08.16 15:38

Vážení,

tímto bych Vás chtěl požádat o radu. Mám MP3 nahrávku jedné skladby piana problém je, že na nahrávce jde slyšet i mluvené slovo a jiné rušivé zvuky. Chtěl bych se zeptat zda by mi někdo neporadil jak by se daly rušivé zvuky odfiltrovat.

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.16 21:04
avatar

Můžete vyzkoušet Audacity a jeho filtry na odstranění šumu (umí i mluvené slovo), ale většinou ten filtr postihne také základ, který chcete uchovat. Jsou i profi nástroje, ale to je mimo rozsah poradny. Je to boj ... v každém případě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volel
Datum: 16.08.16 00:41

ano, jde to, ale výsledek není zaručen.

Je několik způsobů:

-aplikovat vhodné ekvalizér, který, utlumí dané frekvence, nevýhoda je ,že je potřeba si prohlédnout spektorgram a podívat se zda se obě složky nepřekrývají.

-použít plugin pro odstranení šumu, kde se nejdřív vybere oblast obsahující šum a pak se provede samotné odstranění(nastaví se parametry práh a množstvíú-

- využít fázové vztahy mezi oběma zdroji, pokud je nahrávka stereo. Je dost dobře možné, že fáze obou kanálu hlasu budou nekorelované, zatímco piana budou korelované (speciálně konkrétně například to bude mono, tudíž fáze levého a pravého bude stejné). pak stačí vhodně namixovat kanály.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 06:11

Nahrávka je v MP3. S tím mnoho nenadělá.


doplněno 16.08.16 18:34:

Chytat ruchy na fázovém posunu u MP3? To se moc nepovede.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volel
Datum: 16.08.16 09:07

Pro mě za mě ať je to třeba ogg nebo AMR, ale na formátu fůbec nesáleší (možná akorát že vysokou kompresí bude nahrávka zkreslená, což se odrazí ve výsledku, pak by ovšem bylo záhono uvést s jaký mnaastavením kterého kod=ru byla mp3 uložena a s jaký bitrate(prů§měrným?))

Jediný zádrhel, snad je to, že některé programy jsou vybíravé a chtějí například jen wav, ale žádný takový neznám a i kdyby, tak převod mezi formáty umí i malé dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 09:59
avatar

to volel: Na formátu teda záleží a to dost zásadně! Aplikovat filtry a hrát si se spektrem u ztrátového formátu, kde je půlka frekvencí dopočítaná? Proč to zrovna ve studiu nenahrávají v MP3, volové?!? Prostě z kur*y panenku neuděláš ... !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volol
Datum: 16.08.16 15:38

ano, dyť to píšu, že když bude hodně zkreslená, tak bude horší výsledek

navíc si myslím, že relace kurva a panenka platí opačně, panenka má méně zkušeností

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.16 09:39

Toto nelze odfiltrovat. Podle Vašeho popisu to vypadá na značné množství nežádoucích ruchů, které budou zasahovat do širokého spektra nahrávky a i kdyby se nějaký způsobem zkusily odfiltrovat, bude to slyšet. Teoreticky by mohla pomoci metoda protifází, ale s tím by se muselo počítat už při záznamu. Otázka taky je, jestli máte nahrávku ve stereu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.